20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaÇavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı'nda

  Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’nda

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’na katılması bekleniyor. Toplantı bugün saat 14.00’te başlıyor.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  23-24 Mart 2021 NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak üzere bulunduğu Brüksel’de dün akşam Karadağ Dışişleri Bakanı Djordje Raduloviç ve Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu, bugün saat 14.00’te NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’na katılması bekleniyor.

  Çavuşoğlu nato dışişleri bakanı toplantısı'na katılıyor
  Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’na katılıyor

  Bakan Çavuşoğlu Karadağ Dışişleri Bakanı Djordje Raduloviç ile yaptığı görüşmede,  Karadağ’daki yatırımların büyüdüğünü, turizm alanındaki tecrübe paylaşımı ve pandemiye karşı işbirliği yapılacağını vurguladı. Çavuşoğlu ayrıca Bakan Raduloviç’i Antalya Diplomasi Forumu ile Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi’ne davet etti.

  AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile ikili görüşme yapan Bakan Çavuşoğlu, pozitif gündemi devam ettirmek için birlikte çalışacaklarını belirtti. Çavuşoğlu, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi, vize serbestisi, düzensiz göç ve terörle mücadelede daha fazla işbirliği gerektiğini vurguladı ve görüşmede Suriye, Afganistan ve Libya dahil bölgesel konuların da ele alındığı açıkladı.

  Dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu nato dışişleri bakanı toplantısı'na katılması bekleniyor. Toplantı bugün saat 14. 00’te başlıyor.
  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’na katılması bekleniyor. Toplantı bugün saat 14.00’te başlıyor.

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bugünkü programı kapsamında NATO Dışişleri Bakanı Toplantısı’na katılması bekleniyor.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler