TRY - Türk Lirası
EUR
15,3503
USD
13,4538
GBP
18,3681
CNY
2,1193
-0.4 C
Ankara
8.6 C
İstanbul
8.3 C
İzmir
17 Ocak 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerÇavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı ile görüştü

  Çavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı ile görüştü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İsveç’te bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile bir araya geldi

  Görüşmeye dair sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Stokholm’de Finlandiya Dışişleri Bakanı Haavisto ile arabuluculuk alanındaki çalışmalarımızı ve bölgesel konuları konuştuk” ifadelerini kullandı.

  Çavuşoğlu temaslarını sürdürdü

  İsveç’te bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbaev ve Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile görüştü.

  Asselborn ile görüşmesine dair sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, “Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn’la diplomatik ilişkilerimizin 75. yılında Stokholm’de görüştük” ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ruslan Kazakbaev ve Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev ile de görüştü. Bakan Çavuşoğlu, “Stokholm’de Kırgızistan Dışişleri Bakanı ve Türk Devletleri Teşkilat Genel Sekreteri’yle İstanbul’daki tarihi zirve sonrasında atacağımız adımları görüştük” ifadelerini kullandı.

  Bakan Çavuşoğlu, AGİT aile fotoğrafı çekimine katıldı

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 28. Dışişleri Bakanları Konsey Toplantısı kapsamında geldiği İsveç’in başkenti Stockholm’de aile fotoğrafı çekimine katıldı.

  Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü

  İsveç’te bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

  Görüşmeye dair sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Stokholm’de Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’la ikili ilişkilerimiz ile Suriye, Libya, Ukrayna ve Kafkasya dahil bölgesel gelişmeleri ele aldık” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler