TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCastoro 10 İstanbul Boğazı'ndan geçiyor 

  Castoro 10 İstanbul Boğazı’ndan geçiyor 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Karadeniz bulunan gazın taşınması için deniz dibine boru döşeyecek “Castoro 10” adlı platform İstanbul Boğazı’ndan geçiyor.

  Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküp gazın karaya taşınması için deniz dibine boru döşeyen Bahama bayraklı “castoro 10′ isimli platform saat 11.00 sıralarında Marmara denizinden İstanbul Boğazı’na girdi. ‘Maersk Tracker’ isimli römorkörün çektiği 140 metre uzunluğunda ve 10 bin 487 groston ağırlığındaki platformunun boğaz geçişine Kıyı Emniyeti Kurtarma römorkörleri ve sahil güvenlik botları de eşlik ediyor

  Castoro 10 istanbul bogazindan geciyor 1 1 - yerel haberler - haberton
  Castoro 10 İstanbul Boğazı’ndan geçiyor 

  5 KİLOMETRE SIĞ SUDA BORU DÖŞEYECEK 

  Platform, Karadeniz’de yaklaşık 5 kilometrelik sığ suda doğalgaz boru serim ve döşeme işlemi gerçekleştirecek. Derin sularda boru döşeme işlemini yapacak olan geminin ise Temmuz ayında Karadeniz’de çalışmalara katılması bekleniyor.

  “KARADENİZ GAZINDAN KRİTİK SAFHAYI GERİDE BIRAKTIK”

  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez dün twitter hesabından ” Karadeniz gazında kritik bir safhayı daha geride bırakıp, hedefe bir adım daha yaklaşıyoruz. Deniz tabanına boruları yerleştirecek gemi, bugün Çanakkale Boğazı’ndan çıkıp Filyos’a doğru yol aldı” notunu paylaştı. Platformun boğaz geçişi havadan da görüntülendi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler