TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
16.3 C
Ankara
22 C
İstanbul
25 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerCaretta caretta yavrusunun yuvadan çıkma anı

Caretta caretta yavrusunun yuvadan çıkma anı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Muğla’nın Dalaman ilçesinin Kayacık Sahili’nde, caretta caretta yavrusunun yuvadan çıkma anı, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Dalaman’ın Kayacık Sahili, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta carettalara ev sahipliği yapıyor. Deniz kaplumbağalarının mayıs ve haziranda başlayan yumurtlama döneminin ardından yumurtalarından çıkan yavrular suyla buluşuyor. Sahilde bir yavru kaplumbağanın yuvadan çıkma anı yerli ve yabancı turistler tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Öte yandan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) görevlileri, yavru kaplumbağaların hayata tutunması için çalışma yapıyor. Denize ulaşamayan yavrular, 1 gün merkezde bekletildikten sonra güneşin batmasıyla suya bırakılıyor.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler