TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankırı'da KKKA hastalığında ikinci vefat

  Çankırı’da KKKA hastalığında ikinci vefat

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “KKKA hastalığından Şabanözü’nün ardından Ilgaz’da bir vefatımız daha oldu” dedi.

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ’15 Temmuz Fotoğrafları’ sergisinin açılışını yapan Vali Abdullah Ayaz, gazetecilere açıklama yaptı. Ayaz, koronavirüs vakalarının Çankırı’da da arttığını ifade ederek, “Covid-19 vakalarında dünya, yurt geneli ve ilimizde artış var. Pazartesi günü salgın koordinasyon kurulunda konuyu değerlendireceğiz. İşin gerçeği biraz beklediğimiz süreçti. Bir araya gelmenin çok yaşandığı bir bayram geçirdik.

  Onun biraz etkilerini görüyoruz. Şu anda çok şükür hastaneye olan etkisi öncekilere göre çok kısıtlı. Vefat eden hastamız yaklaşık 2 aydır yok. Ama tekrar yatış yapan hastalarımız var. Şu aşamada maskeye dönüş gündemde yok. Mesafenin çok korunmadığını hep beraber görüyoruz. Son aşının üzerinden 6 ay geçmiş tüm vatandaşlarımızı tekrar aşı olmaya çağırıyoruz. Şu anda alınabilecek en güçlü önlem aşı. Özellikle 60 yaş üstü, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız hatırlatma dozlarını olsunlar. Alabileceğimiz en iyi önlem bu olacak” diye konuştu.

  KKKA hastalığında 2’nci vefatın yaşandığını aktaran Vali Ayaz, “KKKA hastalığından Şabanözü’nün ardından Ilgaz’da bir vefatımız daha oldu. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz; lütfen keneyi elinizle çıkarmayın. Kene ısırmasına vatandaşlarımız şahit olduklarında ivedi olarak sağlık kuruluşuna başvursunlar. Başvursunlar ki, takibimize girsinler. Çünkü kan değerlerindeki düşüşü ne kadar erken teşhis edebilirsek ilacın uygulanması ve sonuç vermesi o kadar etkili oluyor. Elimizde çok etkin bir ilaç var; ama hastalık belirli bir boyuta ulaştıktan sonra maalesef çözüm olmayabiliyor. 10 vatandaşımız yatarak tedavi aldı” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler