TRY - Türk Lirası
EUR
18,1895
USD
18,1049
GBP
21,3741
CNY
2,6557
29.6 C
Ankara
29.6 C
İstanbul
35.9 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya'da kadın emeği festivali başladı

  Çankaya’da kadın emeği festivali başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Belediyesinin kadınlara gelir desteği amacıyla hayata geçirdiği Kadın Emeği Festivali bu yıl 5. kez Başkentlilerle buluştu. Zafer Park’ta düzenlenen ve üç gün sürecek festivalin ilk gününü festivale katılan Başkentliler sanatçı Melike Demirağ’ın konseriyle tamamladı.

  Çankaya Belediyesinin kadınlara gelir desteği amaçlı Kadın Emeği Festivali, bu yıl 5. kez Başkentlilerle buluştu. Zafer Park’ta düzenlenen ve üç gün sürecek festivalin ilk gününde 250 kadının el emeği göz nuru ürünleri Başkentlilerin beğenisine sunuldu. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un da katıldığı festivalde Melike Demirağ, şarkılarını kadınlarla birlikte söyledi. 

  Cankayada kadin emegi festivali basladi 1 - yerel haberler - haberton
  Çankaya’da kadın emeği festivali başladı

  Sanatçı Demirağ’ı Ankara’da görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, konsere gelen vatandaşlara kısa bir konuşma yaptı. Taşdelen, “Sizlerle ve Melike Demirağ gibi her zaman demokrasinin, insan haklarının Atatürk aydınlığının yanında olan bütün sanatçılarımızla gurur duyuyoruz” dedi. Sanatçı Demirağ da, Çankaya’nın demokrasi ve insan haklarının kalesi olduğunu belirterek, Çankaya’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

  BÜYÜKELÇİ EŞLERİ ZİYARET ETTİ

  Birbirinden renkli stantlarda kadınlar el emeği ürünlerini satarak aile bütçelerine katkı sağlarken, Başkentliler, tasarım takılardan el örgüsü çantalara, örgü bebeklerden, cam işçiliğine kadar yüzlerce ürünün yer aldığı festivale yoğun ilgi gösterdi. Festivalin ilk gün konukları arasında 9 ülkenin Büyükelçi eşleri de vardı. Festivali gezerek kadınlarla sohbet edip, alışveriş yapan Büyükelçi eşleri, el örgüsü kıyafetlere özel ilgi gösterdi.

  Cankayada kadin emegi festivali basladi 2 - yerel haberler - haberton
  Çankaya belediyesinin kadınlara gelir desteği amacıyla hayata geçirdiği kadın emeği festivali bu yıl 5. Kez başkentlilerle buluştu. Zafer park’ta düzenlenen ve üç gün sürecek festivalin ilk gününü festivale katılan başkentliler sanatçı melike demirağ’ın konseriyle tamamladı.

  KONSERLER VE ETKİNLİKLER

  Festivalin ilk gününde sahneye önce İ-Pop Grubu çıktı. Birbirinden güzel şarkıları ziyaretçiler için seslendiren grup izleyenlerden büyük alkış aldı. Konserin ardından ‘Zumba’ gösterisiyle devam eden festivalde en güzel etkinlik ise “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” temalı resim etkinliği oldu. Festivale katılan tüm kadınlar üzerinde  “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” yazan tabloyu boyadı.

  Zafer Park’ta düzenlenen festivalin ikinci ve üçüncü gün konser takvimi ise şöyle:

  25 Haziran 2022, Cumartesi
  16.00 –  On’lar A Capella Konseri
  20.30 –  Melek Mosso Konseri

  26 Haziran 2022, Pazar
  14.00 – Ankara Modern Orkestrası Konseri
  17.00 –  Figen Genç Konseri
  20.30 – Çankaya Kadın Orkestrası Konseri
  Orkestra Şefi: İlkim Yılmaz
  Solist: Derya Özer

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler