16 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
23 C
İzmir
Cuma, Haziran 25, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya, Gelincik Projesi protokolünü yeniledi

  Çankaya, Gelincik Projesi protokolünü yeniledi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi ve Ankara Barosu, kadınların ve çocukların hukuki destek almalarını sağlayacak Gelincik Projesi protokolünü yeniledi.  

  Kadınların ve çocukların fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete maruz kalmalarını önlemek amacıyla oluşturulan protokolü, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan imzaladı. İmza töreninde Gelincik Merkezi Başkanı Aslı Kocak Arıhan da hazır bulundu.

  Ankara Baro Başkanı Erinç Sağkan, kadınların ve çocukların korunmasında göreve geldiği günden bu yana aralıksız destek veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti.  

  CUMHURİYET DEVRİMİNİN KADINA SAHİP ÇIKAN İRADESİNİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ

  Çankaya, gelincik projesi protokolünü yeniledi
  Çankaya, Gelincik Projesi protokolünü yeniledi

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, yerel yönetimler düzeyinde Gelincik Merkezi projesine destek vermiş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Ankara Barosu ile imzaladığımız protokol ile kadınlara ve çocuklara hukuki anlamda sahip çıktığımızı gösteren bir imza attık. Bu protokol her iki kurumun da gururla verdiği bir hizmet.

  Bizler kadınların ve çocukların şiddet görmediği, öldürülmediği Cumhuriyet devriminin tüm kural ve ilkeleriyle kadına sahip çıkan iradenin sürdüğü Türkiye’yi özlüyoruz ve yakalamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler