16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya Belediyesi yatırımlara ara vermiyor

  Çankaya Belediyesi yatırımlara ara vermiyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen pandemi sürecinde Çankaya Belediyesi yatırımlarına ara vermeden yenilerini ekliyor.  

  Gerçekleştirdiği yatırımlar ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla ilçe halkının beğenisini kazanan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yatırımların artarak süreceği müjdesini verdi.  

  Ranta değil halka hizmet sloganıyla ilçenin çehresini değiştiren ve vatandaşın doğrudan yararlanabileceği yatırımlara önem veren Başkan Taşdelen, aralarında hizmet binası, spor parkı, Çankaya Evi ve Engelsiz Yaşam Merkezinin olduğu birçok yatırımın önümüzdeki süreçte halkın hizmetine sunulacağını paylaştı.  

  YENİ HİZMET BİNASI YILDIZ’A  

  Çankaya Belediyesi Çayyolu bölgesinden sonra Yıldız bölgesine de bir hizmet binası kazandırıyor. İçerisinde Çankaya Evinin yanı sıra ağız ve diş polikliniği ile kütüphanenin de bulunacağı Yıldız Belediye Hizmet Binası çevre mahallelerde oturan vatandaşların Kızılay’a gelmeden işlerini halletmelerine olanak sağlayacak.  

  Çankaya belediyesi yatırımlara ara vermiyor
  Çankaya Belediyesi yatırımlara ara vermiyor

  ÇANKAYALILAR SPORU DAHA ÇOK SEVECEK  

  Pandemi sürecinde evlerinden çıkamayan vatandaşların bulundukları bölgede spor yapmalarına olanak sağlayan tesisleri ile dikkat çeken Çankaya Belediyesi, Dikmen bölgesinde Karapınar Spor Parkını da Çankayalılara kazandırdı. İçerisinde futbol, basketbol, fitness alanları ile yürüyüş yolunun bulunduğu spor parkında, çocuklar için de oyun alanı yapıldı. Evlerde bunalan Çankayalılara nefes alma imkanı sunacak Karapınar Spor Parkı Dikmenlilerin yeni yaşam alanı olacak.  

  ÇANKAYA EVLERİ ARTIYOR  

  Vatandaşların sosyalleşerek hobi kurslarına katıldığı ve 21. yüzyılın Halk Evleri olarak adlandırılan Çankaya Evlerine bir yenisi ekleniyor. Öveçler Vadisinin girişinde inşaatı süren Çankaya Evi ile vatandaşlar vakit geçirebilecekleri yeni bir sosyal alana kavuşacak.  

  ENGELLİLERE YENİ BİR YAŞAM ALANI  

  Sokullu bölgesinde yapımı süren Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi ise engelli bireylerin sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerini destekleyecek hizmetlere imkan tanıyacak. Engelli bireylerin yanı sıra 65 yaş üzeri vatandaşların yararlanabileceği Bahar Evinin de bulunacağı merkezde, engelli bireyler topluma kazandırılmış olacak.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler