18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya atık toplamada yeni döneme geçti

  Çankaya atık toplamada yeni döneme geçti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi atık toplama ve değerlendirme çalışmalarında yeni döneme geçti. Belediye geri dönüşüme hız verecek. 

  Belediye, sahada daha etkin toplama ve dönüştürme çalışmaları yaparak geri dönüşüme hız verecek. 

  Çankaya Belediyesi, atık toplama ve değerlendirmede yeni bir döneme başlıyor.  Belediye, toplama ve dönüşüm çalışmalarını Çankaya geneline yayarak sıfır atık çalışmalarına hız verecek. 

  Ambalaj Atıkları Kontrol Yönetmeliği kapsamında bir süredir planlamalar yapan Çankaya Belediyesi, ambalaj atıkları sorununun kaynağında çözümlenmesi için çalışıyor. Belirlenen pilot bölgelerde kaynağından toplama çalışmalarında konutlara öncelik veren Belediye, 1500 olan konteyner sayısını aşamalı olarak 3 katına çıkaracak. Mobil toplama merkezlerinin sayısını da artırılacak.  

  AMBALAJ ATIKLARI GRANÜL OLUYOR 

  Çankaya atık toplamada yeni döneme geçti
  Çankaya atık toplamada yeni döneme geçti

  Çankaya Belediyesi geri dönüşüm çalışmalarına kendi personelini de dahil ederek sürecin aktif yönetilmesini sağlayacak. Ayrıştırma tesislerine işleme üniteleri de kurulmasını sağlayan belediye ambalaj atıklarını granül haline getirerek fabrikalara sevkinden elde edilen geliri de yine Çankayalara hizmet amacıyla kullanacak. 

  Geri dönüşümün gün geçtikçe daha da önem kazandığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Çevre ve geri dönüşüm konusundaki öncü rolümüzü sürdürüyoruz. 9 Mobil Atık Getirme Merkezimizi kurduk, bu sayıyı kısa süre içinde 20’ye çıkaracağız. Geri dönüşüm çevreyi ve hayatı yeniden kazanmaktır. Vatandaşlarımızı da bu konuda teşvik edeceğiz” diye konuştu. 

  Çankaya Belediyesi geri dönüşüm ve ayrıştırmada kullanılan araçlarını “Dönücem Ben Sana” yazılarıyla donattı.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler