TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
4 Aralık 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatÇankaya, 14 Şubat'ı müzik ve edebiyatla kutluyor

Çankaya, 14 Şubat’ı müzik ve edebiyatla kutluyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çankaya Belediyesi, Müzik-Sen ve Ankara Öykü Günleri Derneği iş birliğiyle 14 Şubat Sevgililer Günü’nü müzik ve edebiyatla kutlamaya hazırlanıyor. 

14 Şubat Dünya Öykü Günü etkinliği ve “Sevginin Dili Yok, Dili Çok” konseri 14 Şubat’ta Çankaya Belediyesi YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluşacak. 

Pandemi koşullarında zor durumda kalan sanatçılara desteğini sürdüren Çankaya Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Müzik-Sen ve Ankara Öykü Günleri Derneği iş birliğiyle müzik ve edebiyatla kutlamaya hazırlanıyor. Dünya Öykü Günü etkinliği ve “Sevginin Dili Yok, Dili Çok” konseri 14 Şubat’ta Çankaya Belediyesi Youtube kanalı üzerinden izleyicilerle buluşacak. 

“ÖYKÜDE DİRETMEK” 

14 Şubat Günü ilk etkinlik saat 14.00’de Dünya Öykü Günü söyleşileri ile başlayacak. Öyküye gönül vermiş Pelin Buzluk, Ayşegül Çelik, Berna Durmaz, Murat Özyaşar ve Behçet Çelik, Ayşegül Tözeren moderatörlüğünde sevgi öyküleri ve öykü yazmaktan vazgeçmemek üzerine düzenlenen “Öyküde Diretmek” söyleşisinde sanatseverlerle buluşacak. 

Çankaya, 14 Şubat'ı müzik ve edebiyatla kutluyor
Çankaya, 14 Şubat’ı müzik ve edebiyatla kutluyor

AŞK KONSERİ 

Günün ikinci etkinliği ise Müzik-Sen iş birliğiyle düzenlenen sevgililer günü konseri olacak. Saat 20.00’de yayınlanacak “Sevginin Dili Yok, Dili Çok” konserinde sanatçılar pek çok farklı dil ve kültürde yer alan aşk şarkılarını seslendirecek. Online olarak yayınlanacak konseri Çankaya Belediyesinin  www.youtube.com/cankayabelediye adresinden izleyebilirsiniz. 

SANATÇIYA DESTEK 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, pandemi koşullarında sanata ve sanatçıya desteğini aralıksız sürdüreceklerini belirterek, “2020 yılında pandemi koşullarında 19’u dijital ortamda olmak üzere toplam 41 kültür ve sanat etkinliğini Çankayalılarla buluşturduk. Pandemi döneminde zor günler geçiren sanatçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Herkes için her yerde kültür sanat ilkesiyle yeni dönemde de önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Taşdelen, “Pandemi sonrası yeniden  Çankaya’nın aydınlık yüzü kültür merkezlerimizde Çankayalılarla buluşmak için gün sayıyoruz” diye konuştu.  

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler