26.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanÇanakkale'de Lodos, deniz ulaşımını aksattı

  Çanakkale’de Lodos, deniz ulaşımını aksattı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çanakkale’de lodos fırtınası deniz ulaşımını aksattı. Gökçeada ve Bozcaada’ya seferleri iptal edilirken, Gelibolu-Lapseki hattındaki feribot seferleri de geçici olarak durduruldu.  

  Çanakkale’de şu an için deniz ulaşımı yalnızca Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında sağlanabiliyor.  

  SEFERLER DURDURULUYOR

  Çanakkale’de saatte 75 kilometre hızla esen lodos fırtınası, deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, olumsuz hava şartlarından dolayı Gökçeada’dan saat 07.00 ve 13.00, Kabatepe’den ise, saat 09.00 ve 15.00’deki feribot seferlerini iptal etti.

  Aynı sebeple, Bozcaada’dan saat 07.15 ve 11.00, Geyikli’den ise saat 08.00 ve 14.00 seferleri de iptal edildi. Bu hatlardaki planlı diğer seferlerin yapılıp yapılmayacağı gün içerisinde netlik kazanacak.

  Öte yandan Çanakkale Boğazı’nda da etkisini artıran lodos fırtınası nedeniyle, Gelibolu-Lapseki hattındaki feribot seferleri de saat 09.30 itibariyle geçici olarak durduruldu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler