TRY - Türk Lirası
EUR
20,488
USD
19,027
GBP
23,199
CNY
2,764
21 Mart 2023, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇanakkale Zaferi'ni anlatmaya kelimeler yetmez

Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya kelimeler yetmez

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,“Her yeri ayrı bir kahramanlık destanıyla örülmüş olan Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya kelimeler yetmez” dedi.

Mamak Belediyesi düzenlediği gezilerle vatandaşlarını ülkemizin eşsiz güzellikleri ve tarihi yerleriyle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda uzun yıllardır devam eden Çanakkale gezilerine bir yenisi daha eklendi.

Mamak’tan çekilişle belirlenen 200 kişi hiç görmedikleri Çanakkale’yi görme fırsatı yakaladı. Çanakkale Destanı’nın 107. yıl dönümünde Mamaklılar, Milli Mücadele’nin destanlaştığı yerleri yakından gördü, milli duyguları yaşama fırsatı buldu.

Çanakkale zaferi'ni anlatmaya kelimeler yetmez
Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya kelimeler yetmez

Türk’ün şanlı tarihinin en şerefli sayfalarından biri olan Çanakkale Savaşı’nın yapıldığı yerleri ilk defa gören Mamaklılar, “Başkanımıza, böyle bir fırsatı bizlere sunduğu için teşekkür ediyoruz. Daha önce Çanakkale’ye gitmeyi çok istedik ancak bir türlü gidememiştik. Şimdi gezi rehberleri eşliğinde tarihî zaferle ilgili her şeyi yerinde görerek öğrendik. Çok duygulandık. Ecdadımızla gurur duyduk” diye konuştu.

Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya kelimeler yetmez

Yıl dönümünde Çanakkale ruhunun yerinde yaşanması adına böyle geziler düzenlediklerini söyleyen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,“Her yeri ayrı bir kahramanlık destanıyla örülmüş olan Çanakkale Zaferi’ni anlatmaya kelimeler yetmez. Şanlı tarihimizi daha yakından tanıtmak için düzenlediğimiz kültürel etkinlik ve gezilerimiz devam edecek” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler