13.2 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!
  Ana SayfaPolitikaDemokrat PartiÇanakkale Ruhu ile her zorluğu aşabiliriz

  Çanakkale Ruhu ile her zorluğu aşabiliriz

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Yolda mısın? Haberi sesli dinle!

  Uysal, “Bugün, bu zaferden ilham alarak, “Çanakkale Ruhu” diye tanımladığımız azmi örnek alarak milletimize duyduğumuz güveni ifade etmek isteriz” dedi.

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

  “Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin her türlü zorluğu ve sıkıntıyı birlikte aşabileceğine dair umut ışığı olmuştur”

  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizi zafere taşıyan, bu mukaddes vatan için can vermiş, kan vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını ifade eden Genel Başkan Uysal’ın mesajı şöyle:

  “İmanla, inançla büyük bir mücadele verildi”

  “Bir asır evvel vatana duyulan aşk, istiklale duyulan özlem ve istikbal için bir gayretle, imanla, inançla verilen mücadelenin, azmin yıl dönümü bugün.

  Aziz Milletimizin bağımsızlık gailesinin ve egemenlik mücadelesinin en kutlu safhalarından olan Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü, o gün mazlum milletler için bir cesaret ateşi olmuş, bugün ise yaşadığımız her türlü sıkıntının aşılabileceğine dair hissiyatımızı yüksek tutmada umut ışığı hüviyetine kavuşmuştur.

  Türlü yokluk ve sıkıntının üstesinden gelinebileceğinin, imkanın değil inancın ve imanın önemli olduğunu gösteren tarafı ile bu zafer, tarihimizde son derece önemli bir noktadadır.

  “Çanakkale Ruhu ile her zorluğu aşabiliriz”

  Bugün, bu zaferden ilham alarak, “Çanakkale Ruhu” diye tanımladığımız azmi örnek alarak milletimize duyduğumuz güveni ifade etmek isteriz. Mahkum olduğumuzu düşündüğümüz, düşündürüldüğümüz her türlü sıkıntıyı bu ruh ile aşabileceğimize ve aziz milletimizin zoru başarmadaki maharetine yürekten inanıyoruz.

  Bu kutlu ve anlamlı günde başta Çanakkale’de şehadete ermiş kahramanlarımızı ve Şehitler Günü olması dolayısıyla bu mukaddes vatan için can vermiş, kan vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ferasetle milletimizi Zafer’e taşıyan komutanlarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler