TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇanakkale Köprüsü 'Yılın en başarılı projesi' seçildi

Çanakkale Köprüsü ‘Yılın en başarılı projesi’ seçildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çanakkale Boğazı’nda Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü, International Road Federation (IRF) tarafından ‘Yılın En Başarılı Projesi’ seçildi.

1948 yılında kurulan ve uluslararası otoyol sektörünün çatı örgütü olan ABD- Washington merkezli International Road Federation tarafından 31 Ekim- 3 Kasım’da başkent Washington’da düzenlenen ‘Yarına Ulaşan Yollar Konferansı’ kapsamında, ‘IRF Küresel Yollar Başarı Ödülleri’ de sahiplerini buldu.

Türkiye’nin önemli projelerinden olan ve 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü de ödüle layık görüldü.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün 4 yıllık rekor tamamlanma süresinde uygulanan yenilikçi yöntemler ve mühendislik çözümlerinden dolayı yapım metodolojisi alanında ‘Yılın En Başarılı Projesi’ seçildiği belirtildi.

IRF, 2021 yılında da ‘1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’ni zengin kaynak çeşitliliğine sahip çoklu finansman yapısı dolayısıyla ‘Yılın En Başarılı Finansman Projesi’ seçmişti. 1915 Çanakkale Köprüsü’ne şu ana kadar 12 finans, 1 çevre, 4 istihdam ve 2 de mühendislik ödülü verildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler