TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaÇan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan oldu

  Çan Belediye Başkan Vekili Harun Arslan oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çanakkale’nin Çan ilçesinde rüşvet ve irtikap iddiasıyla yürütülen soruşturmada İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı CHP’li Bülent Öz’ün yerine, meclisteki oylamayla başkan vekilliğine CHP’li Harun Arslan seçildi.

  Çan Belediye Meclisi, İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturmanın selameti açısından 14 Haziran’da görevden uzaklaştırılan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün yerine başkan vekilini seçmek için toplandı. Meclis Toplantısı’nı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da izledi. 

  Seçimde başkan vekilliği için 1’inci tur oylamada CHP’den Harun Arslan, AK Parti’den Burhan Yıldız, MHP’den Yılmaz Özen ve bağımsız olarak ise Alparslan Kürşat Çetin aday oldu. İlk tur oylamada CHP’nin adayı 9, AK Parti’nin adayı 4, MHP’nin adayı 1, bağımsız aday 1 oy aldı. Bu turda 3’te 2’lik çoğunluk sağlanamadığı için 2’nci tura geçildi. Ancak 2’nci turda da sonuç aynı çıkınca 3’üncü tur oylamada başkan vekili belirlendi. 

  Can belediye baskan vekili harun arslan oldu 1 - politika - haberton
  Çan belediye meclisi, i̇çişleri bakanlığı tarafından soruşturmanın selameti açısından 14 haziran’da görevden uzaklaştırılan çan belediye başkanı bülent öz’ün yerine başkan vekilini seçmek için toplandı.

  3’üncü tur oylamada 2 kişi başkan vekilliği adaylığından çekildi. Adaylardan Harun Arslan 9 oy, Burhan Yıldız ise 6 oy aldı. Bu sonuçla Çan Belediye Başkan Vekili seçilen Harun Arslan, teşekkür konuşması yaparak, görevden uzaklaştırılan Bülent Öz’ün soruşturması sona erene kadar görevi sürdüreceğini söyledi.

  Soruşturma kapsamında Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve firma çalışanı R.A., çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla, Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ise savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler