14.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Cuma, Mayıs 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanÇalışan annelere 300 euro destek

  Çalışan annelere 300 euro destek

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 eurodan 300 euroya çıkarıldığını açıkladı.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Birliği ile ortaklaşa finanse edilerek, Sosyal Güvenlik Kurumunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilen ‘Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ kapsamında çalışan annelere verilen desteğin bu yıl aylık 200 eurodan 300 euroya çıkarıldığını kaydetti. Bakan Selçuk, proje ile ayrıca özel gereksinimli çocuğu olan annelere 50 euro artırımlı 350 euro ödeme alarak destekleneceğini bildirdi.

  Zehra zümrüt selçuk, çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 eurodan 300 euroya çıkarıldığını açıkladı.
  Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışan Annelere Verilen Eğitimli Bakıcı Desteğinin Bu Yıl Aylık 200 Eurodan 300 Euroya Çıkarıldığını Açıkladı.

  ‘BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR’

  Projeye ilişkin detayları paylaşan Bakan Selçuk, “Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır’ sloganıyla 2019 yılında başlayan projeden halen 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı annelerimiz yararlanabilmektedir. Projeden yararlanmak isteyen annelerimiz internet üzerinden başvuru yapabilirler” dedi.

  Çalışan annelere 300 euro destek
  Çalışan annelere 300 euro destek

  Bakan Selçuk, projenin amacının, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olduğunu belirterek, bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Söz konusu projeye başvuruların devam ettiğini belirten Bakan Selçuk, desteklerin önümüzdeki yıllarda kademeli artırılarak, 2021 yılında 325 euro, 2022 yılı için de 350 euro olacağının mesajını verdi.

  Projeye ‘www.sgkegitimlibakici.org’ veya ‘www.sgk.gov.tr’ internet adreslerinden e-devlet şifresiyle başvuru yapılabileceği kaydedildi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler