TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
4 Aralık 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamÇadırlarda yaşayan 4 öğrencinin okuma azmi

Çadırlarda yaşayan 4 öğrencinin okuma azmi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde mevsimlik işçilerin kaldığı çadırlarda yaşayan 4 öğrenci, okumak için büyük çaba gösteriyor. Okula ve evlerine ulaşmak için servis güzergahı dışındaki yolu yürüyen öğrenciler, derslerine de çadırda çalışıyor.

Yenişehir ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi’nde 320 mevsimlik işçinin kaldığı çadırlarda yaşayan 4 öğrenci, okula gitmek için sabah erken saatlerde yola düşüyor. Öğrenciler, köy meydanından kalkan servise gitmek için her sabah 3 kilometre yürüyor. Buradan servisle 6 kilometre uzaklıktaki okullarına giden öğrenciler, dönüşte ise yine aynı yolu kullanıyor. Çocuklar, ödevlerini ise çadırlarda yapıp, burada ders çalışıyor. Çocuklar doktor ve öğretmen olmak istediklerini belirtirkne, ortak noktaları ise okuyup, insanlara faydalı olabilmek.

Çadırlarda yaşayan 4 öğrencinin okuma azmi
Çadırlarda yaşayan 4 öğrencinin okuma azmi

‘YÜRÜMEK ZOR OLUYOR’

Öğretmen olmak istediğini söyleyen 1’inci sınıf öğrencisi Gülizar Apaydın, “Çocuklara harfler ile her şeyi öğretmek istiyorum. Büyüklerden okumak için yardım istiyorum. Yürümek zor oluyor” derken, İlknur Tekin, “1’inci sınıfa gidiyorum. Büyüyünce doktor olup hasta olan insanlara bakmak istiyorum” diye konuştu. 

Çocuklara zaman zaman yolda eşlik eden mevsimlik işçi Mehmet Nuri Tekin, öğrenciler için servis istediklerini söyleyerek, “Çadırlardan 4 öğrenci Koyunhisar İlköğretim Okulu’na gidiyor. Buradan yürüyerek Menteşe köyüne gidiyorlar. Akşam ise yürüyerek geri dönüyorlar. Çocuklar için servis istiyoruz. İhtiyaçları var çadırlarda yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler