TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
21.1 C
Ankara
22 C
İstanbul
26 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanCadde ve sokaklar doldu; uyarılar hiçe sayıldı

Cadde ve sokaklar doldu; uyarılar hiçe sayıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Düşük riskli iller arasında yer alan Diyarbakır’da, kısıtlamanın uygulanmadığı hafta sonu halk, cadde ve sokaklara doldu uyarılar hiçe sayıldı.

Özellikle parklar, yeşil alanlar ve tarihi mekanların dolduğu kentte birçok kişinin, uyarı anonslarına rağmen mesafe ve maske kurallarına uymadığı gözlendi. 

Sağlık Bakanlığı verilerine göre düşük riskli iller arasında yer alan Diyarbakır’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları geçen hafta sonu kaldırıldı. Kentte, 3,5 ay süren kısıtlamaların ardından vatandaşlar, ikinci hafta sonunu dışarıda geçirmenen keyfini çıkarmaya başladı.

Cadde ve sokaklar doldu; uyarılar hiçe sayıldı
Cadde ve sokaklar doldu; uyarılar hiçe sayıldı

Hava sıcaklığının 15 dereceyi bulmasıyla kimisi çocuklarıyla kimileri de arkadaşlarıyla Sur ilçesinde bulunan tarihi Ongözlü Köprü ile Hz. Süleyman Camisi ve İçkale’nin bulunduğu Millet Bahçesi’ne akın etti. Hafta sonunu kısıtlamasız geçiren Diyarbakır’da aynı zamanda sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Ailesiyle birlikte piknik yapanlarında olduğu bazı bölgelerde vatandaşların çoğunun da maskesiz olduğu ve sosyal mesafe kuralını da hiçe saydı. Uyarı anonslarına rağmen mesafe ve maske kurallarına uymadığı gözlendi. 

‘TEDBİRLERE UYULMUYOR’ 

Şanlıurfa’dan gelen Fırat Kaplan, arkadaşlarıyla birlikte Diyarbakır’ı gezmeye geldiğini ifade ederek, “Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla biz de diğer vatandaşlar gibi evde bunalmıştık. Bu arayı değerlendirmek istedik. Stres atmak için geldik. Tabi maske ve tedbirlere uyarak gezebiliyoruz. Dışarıda insanları görünce maskesiz ve tedbirlere uymadan gezintilerini görüyoruz. Bu şekilde olursa eğer ilerleyen aşamalarda sıkıntı yaşayabileceğimiz görünüyor” dedi.

Düşük riskli iller arasında yer alan diyarbakır'da, kısıtlamanın uygulanmadığı hafta sonu halk, cadde ve sokaklara doldu uyarılar hiçe sayıldı.
Düşük riskli iller arasında yer alan Diyarbakır’da, kısıtlamanın uygulanmadığı hafta sonu halk, cadde ve sokaklara doldu uyarılar hiçe sayıldı.

Ankara’dan gezmeye gelen Dilara Özen de Diyarbakır’a ilk defa geldiğini ve gezmek için dışarıya çıktıklarını ancak kalabalık olduğu için maske ve dezenfektanı ihmal etmediklerini dile getirdi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler