TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba

Büyümeyen Çocuklar

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Yazar Elvin Durmaz’ın gerçek bir hayat hikayesini kaleme aldığı “Büyümeyen Çocuklar” adlı kitabı 2022 aralıkta raflarda yerini aldı.

“Büyümeyen çocuklar” kitabına tüm kitabevlerinden ulaşım sağlanabileceğini aktaran Yazar Elvin Durmaz, TÜYAP’ta imza gününe katılarak tüm anneler ile sohbet etme fırsatı buldu. İki tane özel gereksinimli çocuk sahibi olan Elvin Durmaz, kitabında doğum ve sonra tüm yaşadığı hikayeyi detaylı bir şekilde anlatıyor. Eşiyle olan gen benzerliği sebebi ile tüm dikkatleride üzerinde toplayan başarılı yazar, Türkiye’de nadir bulunan çift genetikleri yakın olmasından dolayı özel çocukları olduğunu söyledi.

‘Kitabın tüm geliri özel çocuklara bağışlanacak’

Buyumeyen cocuklara - kültür ve sanat - haberton
Büyümeyen çocuklar

Özel gereksinimli çocuklarının biyografisini yazan Durmaz, “Çocukların bir şeyler ile meşgül olmasını sağlamak çoğu zaman tam zamanlı bir iş olabilir. Birlikte yapabileceğiniz aktiviteler size yardımcı olacaktır. Sahip oldukları beceriler her ne olursa olsun, çocukların engeli bizlere engel değil” diyerek annelerede güç vermek için kitabı çıkarttığını ifade etti.

Durmaz, “Tüm engelli çocuklarım benimsenen temel ilke ayrıştırılmış toplumda olmamaları her çocuk gibi eğitim görmelerini gerektigini düşünen ve topluma engelleri nasıl aştığını anlattığı hikayesini bir fidana benzettigini sulandıkça umutlu ve sevinçle büyüdügünü anlatan bir kitaptır. Engelli çocuk, belli gelişim alanları açısından yetersizlikten etkilenmiş olmasından dolayı anne ve babasına değişen derecelerde bağımlıdır. Bu durum aile için sürekli başa çıkma gerektiren bir stres kaynağıdır” dedi. 

Yazar Elvin Durmaz, son olarak kitabının İkinci Adım Yayınevi’nden çıktığını belirterek, tüm gelirinin özel çocuklara bağışlanacağını ifade etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler