16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBüyükşehir'den kimsesizlere 'sıcak yuva' imkanı

  Büyükşehir’den kimsesizlere ‘sıcak yuva’ imkanı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  ABB Ulus’tan sonra Dışkapı’da da yeni barınma evini hizmete açtı. Büyükşehir, kalacak yeri olmayan kişilere ‘sıcak yuva’ imkanı sağlayacak.

  Kalacak yeri olmayan ya da kimsesiz vatandaşlara kucak açan iki barınma evi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde 365 gün 24 saat ücretsiz hizmet veriyor.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilere seslenerek, “Sokakta kalan vatandaşlarımızı Başkent 153 hattımızdan lütfen bize bildirin” çağrısında bulundu.

  KİMSESİZLERE AÇIK SICAK YUVA

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Ulus ve Dışkapı Barınma Evlerinde evsiz ve kimsesiz vatandaşlara 365 gün 24 saat ‘sıcak yuva’ imkanı sağlanıyor.

  “Başkent’te kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız” diyen Başkan Yavaş, kimsesiz ve evi olmayan vatandaşlara ulaşılması yönünde hem vatandaşlardan destek istedi hem de Büyükşehir Belediyesinin barınma evlerinin kapısını bu kişilere açtı.

  Büyükşehir'den kimsesizlere 'sıcak yuva' imkanı
  Büyükşehir’den kimsesizlere ‘sıcak yuva’ imkanı

  Soğuk havanın etkisini göstermesiyle evsiz ve kimsesizlerin daha zor günler geçirdiklerini belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Halit Özdilek, şu bilgileri verdi:

  “Dışkapı’da bulunan ve yeni açılan Barınma Evimiz 92 yatak kapasiteli. Pandemi koşullarından dolayı 51 vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Barınma evlerinde genellikle kimsesiz ve kalacak yeri olmayanlar özellikle kış mevsiminde kalmak için geliyor. Gelen vatandaşlarımızın önce banyo sonra da tıraş ihtiyaçlarını karşılıyor sonra da kendilerine temiz kıyafetler veriyoruz.

  Ulus’taki barınma evi ile birlikte 170 kişilik bir yatak kapasitemiz mevcut ancak covid-19 salgını nedeniyle 100 kişiyi ağırlıyoruz. Vatandaşlarımızdan sokakta yaşayan kimsesiz birilerini görmeleri durumunda bizleri Başkent 153’den aramalarını istiyoruz.”

  4 MEVSİM ÜCRETSİZ HİZMET

  Yılın dört mevsimi hizmet vermeyi sürdüren Barınma Evlerinde hafta içi sabah ve akşam yemeği verilirken, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonları ise 3 öğün yemek imkanı sunuluyor.

  Barınma Evlerinde; televizyon ve dinlenme odaları, berber, çamaşırhane, temiz kıyafet ve 24 saat sıcak su hizmeti de veriliyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Başkentlilerden gelen ihbarlar doğrultusunda 7/24 kimsesiz ve evsiz vatandaşları bulundukları yerden araçlarla barınma evlerine götürürken, ihtiyaç sahibi vatandaşlar bireysel başvuruda da bulunarak barınma evi hizmetinden yararlanabiliyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler