TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBüyükşehir'den karavan park projesi

Büyükşehir’den karavan park projesi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te karavan turizmini yaygınlaştırmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla karavan park projesini hayata geçirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl’de açtığı karavan parklarla karavan tutkunlarını sevindirdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılışı yapılan iki karavan park, kısa sürede karavan tutkunlarının gözde mekanı haline geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te karavan turizmini yaygınlaştırmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla karavan park projesini hayata geçirdi.

Açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yapılan Kurtboğazı Barajı ve Mavi Göl karavan parkları kısa sürede karavan tutkunlarının uğrak noktası olmaya başladı.

Büyükşehir'den karavan park projesi
Büyükşehir’den karavan park projesi

ŞEHİRDEN UZAK, DOĞANIN ORTASINDA KONAKLAMA

Kurtboğazı Barajı’nda yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik alana, Mavi Göl’de ise yaklaşık 4 bin metrekarelik alana kurulan karavan parklar, karavanları olan vatandaşların tüm temel ihtiyaçlarını karşılıyor.

Her bir karavana ait yeşil alan, temiz su, elektrik, sosyal donatılar, güvenlik ve otopark imkanının yer aldığı karavan parklar; şehir kalabalığından uzaklaşarak doğa içerisinde konaklamak isteyen ziyaretçilerin akınına uğruyor.

KARAVAN TUTKUNLARINI MUTLU EDEN PROJE

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü karavan park projesine tam not veren Başkentli karavan tutkunları, Mavi Göl’ü çok beğendiklerini şu sözlerle dile getirdiler:

  • Mahmut Ayça: “Çok güzel olmuş, çok beğendik. Ankara için çok eksik olan bir şeydi. Mansur Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Böyle yerlerin Ankara’ya kazandırılmasını istiyoruz. Karavan sahibi olan biri olarak Ankara’da bulamadığımız yerlerdi. Hep yazın sahillere gidiyorduk ama Ankara’da maalesef bırakın Karavan Park’ı kamp yerine karavanımızı park edecek yer bile bulamıyorduk. Burası gerçekten muhteşem.”
Ankara büyükşehir belediyesi, başkent’te karavan turizmini yaygınlaştırmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla karavan park projesini hayata geçirdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te karavan turizmini yaygınlaştırmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla karavan park projesini hayata geçirdi.
  • İpek Ayça: “Böyle bir yer Ankara’ya kazandırıldığı için Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel, Ankara’da böyle doğal yerler bulmak çok zor. Bu şekilde güzel değerlendirilmesi çok hoşumuza gitti. Daha birkaç yerde daha yapılacağını duyduk ve çok sevindik. Karavanların ihtiyaç duyduğu su, elektrik tüm ihtiyaçlar var. Tüm karavan sahiplerine tavsiye ediyorum.”
  • Hakan Taşöz: “Gayet başarılı, Ankara için olumlu bir gelişme, ihtiyaç vardı. Şiddetle tavsiye ediyorum herkesin buraya gelmesini. Bu durum Ankara’da karavan turizminin geliştiğini gösteriyor.”
  • Filiz Esetekin: “Çok güzel buldum burayı. Tertemiz, çimenler yemyeşil. Hiç çöp yok, gayet keyifli başladı tatilimiz. Tavsiye ederim. Instagram hesabımızdan Mansur Yavaş’ı etiketleyerek kendisine özellikle teşekkür ettim. Hafta içi yoğun çalışan insanlar olduğumuz için hafta sonu çok kısıtlı zamanımız oluyor. Uzak bir yere gitmeye her zaman fırsatımız olmuyor. Böyle yerlere yakınlarda ihtiyacımız vardı. Bu nedenle çok memnun kaldık.”
  • Bora Esetekin: “Kesinlikle diğer insanlara da tavsiye ediyoruz. Çok beğendik, tertemiz. Tesis olarak da çok iyi durumda elektrik, su tüm imkanlar mevcut. Çok memnun kaldık.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler