27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaYerel HaberlerAnkara HaberleriBüyükşehir Belediyesinden 700 Sokak Hayvanına Yeni Yuva

  Büyükşehir Belediyesinden 700 Sokak Hayvanına Yeni Yuva

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne Yeni Ünitelere Ekleyerek 700 Sokak Hayvanına Yeni Yuva Kurdu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklamasında, sokak hayvanlarının daha refah ve konforlu yaşam sürdürmesi için sağlıklaştırma çalışmalarına aralıksız devam ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, yaklaşık bin 500 sokak hayvanına ev sahipliği yapan Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 4 yeni ünite daha ekleyerek 700 sokak hayvanına daha barınma alanı oluşturdu. Yeni alınan dezenfekte makineleri ile sokak canlarına daha hijyenik yaşam alanları ve taşıma koşulları sağlanacağı kaydedildi.

  Buyuksehir belediyesinden 700 sokak hayvanina yeni yuva 3 - ankara haberleri - haberton
  Büyükşehir Belediyesinden 700 Sokak Hayvanına Yeni Yuva

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada sokak hayvanlarına daha sağlıklı yaşam alanları oluşturmak ve barınak koşullarını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ettiğini duyurdu.

  Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, sokak canlarına daha geniş ve konforlu bir ortam sağlamak için Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni barınak üniteleri oluşturdu.

  Bakım Kapasitesi 2 Bin 200’e Yükseldi

  Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre yaklaşık bin 500 sokak hayvanına ev sahipliği yapan Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hayvan barındırma kapasitesi artırıldı.

  İlave 700 kapasiteli 4 yeni ünitenin eklenmesiyle birlikte bakımevinde yaklaşık hayvan varlığı kapasitesi 2 bin 200’e yükselmiş oldu.

  Buyuksehir belediyesinden 700 sokak hayvanina yeni yuva 2 - ankara haberleri - haberton
  Büyükşehir Belediyesinden 700 Sokak Hayvanına Yeni Yuva

  Sıcak ve Soğuk Su ile Temizlik ve Dezenfeksiyon Çalışmasına Başladı

  Sağlık İşleri Daire Başkanlığı sokak hayvanlarının daha hijyenik koşullarda yaşaması amacıyla yeni dezenfekte makineleri alarak hayvan nakil araçları ve hayvan barınma alanlarını düzenli olarak ilaçlamaya başladı.

  Rutin genel temizliğin yanı sıra kafesler, nakil araçları, gezinme alanları ve mama kaplarının tazyikli sıcak ve soğuk su ile temizlendiğini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, şu bilgileri verdi:

  “Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni barınma alanları inşa ederek, tedaviye gereksinim duyan sokak canlarımıza daha geniş ve ferah alanlarda hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kullandığımız araç ve gereçleri hem yeniliyor hem de çeşitlendiriyoruz. Bu suretle sokak canlarının refahını en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca yeni aldığımız araçlarla sıcak ve soğuk su ile temizlik ve dezenfeksiyon çalışmasına başladık. Sokak hayvanlarının naklinde kullandığımız araçları da soğuk ve sıcak su ile her nakil sonrasında yıkıyor ve ilaçlıyoruz. Sokak canlarının sağlığını en üst seviyeye çıkarmak için tüm ekibimizle birlikte çalışıyoruz.”

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi tamamlanan kedi ve köpekleri sahiplendirerek, hayvanların sıcak ve güvenli yuvalarda yaşamasına da aracılık ediyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler