TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBüyükçekmece pilot gelişme alanı seçildi

Büyükçekmece pilot gelişme alanı seçildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Birleşik Krallık Araştırma Enstitüsü (UKRI) tarafından desteklenen ’Yarının Şehirleri’’ projesinde Büyükçekmece pilot gelişme alanı seçildi.

Büyükçekmece Belediyesi’nde 2 oturum şeklinde gerçekleşen ’Yarının Şehirleri’’ projesi bilgilendirme toplantısının sabah oturumuna Prof. Dr. Sibel Kalaycıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenler Ekin Ekici ve Emrullak Dar, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ve belediyenin ilgili birim müdürleri katıldı. Toplantının öğleden sonraki oturumuna ilçedeki mahalle muhtarları katılarak, mahalleler hakkında bilgi verip projeye katkıda bulundular.

Buyukcekmece pilot gelisme alani secildi 1 - yerel haberler - haberton
Büyükçekmece pilot gelişme alanı seçildi

ŞEHİRLERİN DAHA DAYANIKLI OLMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Birleşik Krallık Araştırma Enstitüsü (UKRI) tarafından desteklenen ve Türkiye yürütücülüğünün Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı bünyesinde yapılan ‘’Yarının Şehirleri’’ projesi kapsamında geleceğin şehirlerinin olası tehlikelere daha dayanıklı olmasına yönelik araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılıyor. Yapılacak çalışmayla olası şehirleşme senaryolarının geliştirilmesi ve afet riskini azaltmada en doğru kentleşme senaryosunun ilgili paydaşların katılımı ile belirlenmesi hedefleniyor.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler