TRY - Türk Lirası
EUR
15,1175
USD
13,3646
GBP
18,1737
CNY
2,1076
-8.8 C
Ankara
7.7 C
İstanbul
7.3 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBursa'da lodosta çilek seraları zarar gördü

  Bursa’da lodosta çilek seraları zarar gördü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bursa’nın İnegöl ilçesinde iki gündür etkili olan lodos ve sağanak nedeniyle çilek seraları zarar gördü

  Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Satılmış, 5 bin dönüm tarlada zarar gören seralar nedeniyle yaklaşık 10 milyon TL zararın olduğunu söyledi.

  Ziraat odası yönetim kurulu üyesi ali satılmış, bölgedeki çiftçilerin toplam 10 milyon tl zararının olduğunu söyledi
  Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Satılmış, bölgedeki çiftçilerin toplam 10 milyon TL zararının olduğunu söyledi

  İnegöl’de iki gündür etkili olan lodos ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Lodos ve sağanak nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken, ağaçlar da yerinden söküldü. Dün akşam yüksek kesimlerde etkisini artıran lodos, ilçedeki en büyük zararı kırsal Kurşunlu Mahallesi’ndeki çilek üreticilerine verdi. Lodos ve sağanak nedeniyle çilek seraları yıkıldı. Yaklaşık 5 bin dönümlük tarlaya kurulan seraların yıkılması nedeniyle üreticiler tarladaki çilekleri toplamaya başladı. Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Satılmış, bölgedeki çiftçilerin toplam 10 milyon TL zararının olduğunu söyledi.

  ” 3-5 gün boyunca gece hava sıcaklığı eksiye düşeceği için üründen de zarar edeceğiz”

  ‘CİDDİ ZARARA UĞRADIK’

  Kurşunlu Mahallesi’nde çilek üreticiliği yapan ve aynı zamanda Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Satılmış, “Dün akşam çıkan lodosla birlikte Kurşunlu’daki bütün seralarımız heba olmuş durumda. Yaklaşık 7 bin dönüm alanın 5 bin dönümü Kurşunlu’da sera olarak bulunmaktadır. Bu seralarımızın tamamı bu lodosla birlikte toz duman oldu. Ne naylon kaldı ne demir kaldı. Kurşunlu’da 10 milyon lira zararımız var. Artı bir de gece yağmur yağacak ve akabinde 3-5 gün boyunca gece hava sıcaklığı eksiye düşeceği için üründen de zarar edeceğiz. Bu da aylık 1 milyon lira üretim zararı demek. Kurşunlu’daki çilek üreticileri olarak ciddi bir zarar uğradık. Bu durumu yetkililere bildirmek istedik. İnşallah bir şeyler düşünülür. Çilek üreticileri olarak zor durumdayız. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler