TRY - Türk Lirası
EUR
20,769
USD
19,047
GBP
23,457
CNY
2,791
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBursa'da 'Hamsi Festivali'; 1 ton balık dağıtıldı

Bursa’da ‘Hamsi Festivali’; 1 ton balık dağıtıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bursa’da, Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen ‘6’ncı Hamsi Festivali’nde yaklaşık 5 bin kişiye 1 ton hamsi ikram edildi.

Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nce geleneksel hale getirilen ‘Hamsi ve Kültür Festivali’nin bu yıl 6’ncısı düzenlendi. Festivale Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Hamsilerin tava ve ızgaralara atılmasıyla başlayan festival, gün boyu sürdü. Aktaş ve Dündar, kurulan tezgaha geçerek kuyruğa girenlere hamsi ikram etti. Festival kapsamında pişirilen 1 ton hamsi, yaklaşık 5 bin kişiye dağıtıldı. Hamsi yemek isteyenler, uzun kuyruklar oluştu.

Bursada hamsi festivali 1 ton balik dagitildiz - yerel haberler - haberton
Bursa’da ‘hamsi festivali’; 1 ton balık dağıtıldı

Geleneksel hale gelen etkinliklerini bu yıl da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten Dernek Başkanı Hızır Ofluoğlu, “2015’ten beri geleneksel hale getirdiğimiz festivalimize 2 yıl pandemi dolayısıyla ara vermiştik. Bu sene yine festivalimize başladık. Biz bunu Rizeliler olarak yapıyoruz ama sadece Rizeliye yapmıyoruz. Kafkasya’dan, Anadolu’dan, Güneydoğu’dan, Karadeniz’den gelen bütün Bursalılara yapıyoruz. Rize’de doğduk fakat Bursa’da doyduk, artık Bursalıyız. Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizlere bu tür etkinliklerde destek oluyorlar. Geleneksel hale getirdiğimiz ‘Hamsi Festivali’ni her yıl yapıyoruz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler