TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBurma kadayıfıyla tatlı sektöründe büyüyor

  Burma kadayıfıyla tatlı sektöründe büyüyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tescillenen burma kadayıfıyla meşhur Diyarbakır’da, 18’inci şubesini hizmete açan tatlı üreticisi Yılmaz Elaldı, yıl sonu hedefinin 30 şubeye ulaşmak ve 1000 kişi istihdam etmek olduğunu söyledi.

  Türk Patent ve Marka Kurumu‘nca 2017 yılında tescillenen Diyarbakır’ın burma kadayıfı başta olmak üzere soğuk baklava, sütlü nuriye, fıstık midye gibi birçok yöresel tatlıya yurt içi ve yurt dışında talep arttı. Tatlı üreticileri de ihtiyaca cevap verebilmek için yatırımlarına hız verdi.

  Tescillenen burma kadayıfıyla meşhur Diyarbakır’da, 18’inci şubesini hizmete açan tatlı üreticisi Yılmaz Elaldı, yıl sonu hedefinin 30 şubeye ulaşmak ve 1000 kişi istihdam etmek olduğunu söyledi.

  3 fabrika ve 18 şubesiyle 530 kişiye istihdam sağlayan tatlı üreticisi Yılmaz Elaldı, pandemi sürecinde hiçbir çalışanını işten çıkarmadığını ve şubelerini kapatmadığını söyledi. Dün yeni şubesini hizmete açan Elaldı, yatırımlarını arttırdıklarını ifade etti. Başka sektörlerin küçülmeye gittiğini belirten Elaldı, yıl sonu hedeflerinin 30 şubeye ulaşmak ve 1000 kişi istihdam etmek olduğunu aktarı.

  Burma kadayıfıyla tatlı sektöründe büyüyor

  Elaldı, “Koronavirüs pandemisinden önce 3 fabrika ve 17 şubemiz vardı Türkiye genelinde. Pandemi sürecinde hiçbir çalışanımızı işten çıkarmadık ve hiçbir şubemizi kapatmadık. Bugün 18’inci şubemizi hizmete soktuk, 19’uncu şubemizi de 2 gün sonra açmış olacağız. Tekirdağ, İstanbul, İzmir, İzmit ve Kocaeli illerinde de yatırımlarımız var. 497 çalışanımız vardı, bu iki şubemizle birlikte çalışan sayımız 530’a ulaşacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle durmak yok, yola devam diyoruz. Amacımız Türkiye’ye hizmet etmek” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler