TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBurdur Arkeoloji Müzesi'nde müzik dinletisi

  Burdur Arkeoloji Müzesi’nde müzik dinletisi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Burdur’da güzel sanatlar lisesi öğrencileri Burdur Arkeoloji Müzesi’ndeki eserlerin arasında resim çizip, müzik dinletisi yapıyor. Öğrencilerin çizimi 18 Mayıs Müzeler Günü’nde Kibyra Ören Yeri’nde sergilenecek.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca başlatılan ve il milli eğitim müdürlükleriyle koordineli yürütülen güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin estetik ve sanatsal zevklerinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, Burdur Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri hafta bir gün müzik ve resim derslerini Burdur Müzesi’nde yapıyor. Çalışmayla kültürel mirasın ve kültürel değerlerin korunması, tanıtılması, yaşatılması, geçmişle, gelecek arasında bağ kurulması, estetik ve sanatsal zevklerin geliştirilmesi, öğrencilere müzelerin ve eski eserlerin sevdirilmesi, koruma bilincinin aşılanması ve estetik sanatsal yönlerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Resim Bölümü öğrencileri, eğitim etkinliği kapsamında teşhir salonundaki eserlerin resimlerini çiziyor, Müzik Bölümü öğrencileri ise müzik dinletisi yapıyor.

  Burdur arkeoloji müzesi'nde müzik dinletisi
  Burdur Arkeoloji Müzesi’nde müzik dinletisi

  Öğrencilerin mayısa kadar devam edecek eğitim sürecinde müzede yaptıkları eserler 18 Mayıs Müzeler Günü’nde Gölhisar ilçesindeki Kibyra Ören Yeri’nde sergilenecek ve müzik dinletisiyle sunulacak.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm illerde uyguladığı projeye Burdur Güzel Sanatlar Lisesi olarak katıldıklarını belirten okul müdürü Recep Nalcı, “Amacımız kültürel mirasımızın tanıtılması, geçmişle gelecek arasındaki bağın korunması adına öğrencilerimizin bu eserleri görerek, yaşayarak, derslik ortamından çıkarak farklı mekanlarda, yerlerde ders işlenmesi. Müzede ders işlemek, öğrencilerimizin okulda yapmış olduğu desen çalışmalarını, çizgi çalışmalarını insan boyutundan büyük olan eserleri görerek birebir kağıda aktarmaları açısından avantaj sağlıyor. Heyecanla buraya gelip ders işleme keyfini yaşıyorlar” diye konuştu.

  Burdur'da güzel sanatlar lisesi öğrencileri burdur arkeoloji müzesi'ndeki eserlerin arasında resim çizip, müzik dinletisi yapıyor. Öğrencilerin çizimi 18 mayıs müzeler günü'nde kibyra ören yeri'nde sergilenecek.
  Burdur’da güzel sanatlar lisesi öğrencileri Burdur Arkeoloji Müzesi’ndeki eserlerin arasında resim çizip, müzik dinletisi yapıyor. Öğrencilerin çizimi 18 Mayıs Müzeler Günü’nde Kibyra Ören Yeri’nde sergilenecek.

  Burdur Güzel Sanatlar Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi Hamza Berat Candan ise “Okulumuz dışında akustik ortamda müzik ve resim öğrencileri olarak ders yapmak çok güzel. Böyle bir imkanı sağladıkları için teşekkür ederiz” dedi.

  Öğrencilerden Zeynep Zülal Özlü de okul ortamı dışında ders işlediği için mutlu hissettiğini ve farklı bir deneyim yaşadıklarını söyledi.

  10’uncu sınıf öğrencisi Muhammet Ali Oral müzede resim yapmanın keyifli olduğunu dile getirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler