TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBuluşum’dan Heartish’e destek

  Buluşum’dan Heartish’e destek

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Boyner Grup’un, fayda yaratma misyonu ile 2015 yılında kurduğu Buluşum platformu kadın istihdamını artırmayı hedefleyen sürdürülebilir moda markası olan Heartish’e destek verdi.

  Türkiye’nin farklı illerindeki geleneksel kumaşları tasarımcılarla buluşturarak birer moda ürününe dönüştüren Heartish’in kurucusu Tüba Yıldız Buluşum’dan aldığı destekle dokuma yapan daha fazla kadına istihdam yaratarak etki alanını genişletmeye odaklanacağını belirtti.

  Sürdürülebilirlik, fırsat eşitliği ve sosyal fayda yaratma odağıyla farklı projeler geliştiren Boyner Grup,  Buluşum platformu ile bugüne kadar 14 girişimin hayata geçirilmesinde rol oynadı. Platform, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde üretilen geleneksel kumaşları, birer moda ürününe dönüştüren, bunu yaparken, kadın girişimciliğini, yerel üretimi, istihdamı ve sürdürülebilirliği merkezine alan Heartish’e de destek verdi.

  YERLİ KUMAŞLARIN GLOBAL PAZARDA BİLİNİR HALE GETİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

  Heartish’in, Boyner Grup’un büyük önem verdiği; çevresel sürdürülebilirlik, girişimcilik ve kadın istihdamı gibi değerleri tek bir noktada bir araya getirdiğini vurgulayan Buluşum CEO’su Cihan Alpay, “Kadın girişimciliğini, yerel üretimi, istihdamı ve sürdürülebilirliği merkezine alan Heartish, yerli kumaşların global pazarda bilinir hale getirilmesini de hedefleri arasında tutması bizim için önemli bir kriter oldu” dedi.

  Buluşum’un destekleyeceği projeleri topluma fayda sağlama hedefi olması, hayata geçirilebilir, sürdürülebilir bir planı ve gelişim alanına sahip olması gibi kriterlere göre seçtiklerini anlatan Alpay, “Kriterlere uygun olan proje ve fikirler Buluşum’dan aldığı maddi desteğin yanı sıra Boyner Grup şirketlerinden mentorluk ve tanıtım alanında da destek alma fırsatı yakalıyor” diye konuştu.

  Bulusumdan heartishe destek 1 - i̇ş dünyası - haberton
  Buluşum’dan Heartish’e destek

  EN AZ 10 KADINA DAHA İSTİHDAM SAĞLANACAK

  Alpay, Heartish’in Buluşum’dan aldığı destek ile Antakya’nın yerel değeri ipeğin kadınların sürdürülebilir bir gelir modeli ile hayatlarının iyileştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi. Alpay,  “Avrupa Birliği’nin “Ekmeğini İpekten Çıkart” projesine katılan ve burada aldığı eğitimi kendi çabalarıyla da geliştirerek bir işe dönüştüren Tülay Genç, Heartish iş birliği ile kuracağı yeni dokuma atölyesinde en az 10 kadına daha istihdam yaratmayı hedefliyor” ifadelerini kullandı.

  Heartish; Hatay’dan Antakya ipeği, Mardin ve Şanlıurfa’dan keçe, pazan ve kaşmir, Denizli’den buldan kumaşı, peştemal ve keten, Tokat’tan Tokat taş baskı, Trabzon’dan Keşan bezi, Gaziantep’ten kutnu, İzmir’den Ödemiş ipek ve Rize’den kendir kumaşlarına genç moda tasarımcılarının hazırladığı koleksiyonlarla hayat veriyor.  Heartish’in 24 parçalık sürdürülebilir ve organik kumaşlardan oluşan ilkbahar-yaz koleksiyonunu Boyner mağazalarında ve Boyner’in internet sitesinde satışa sunulacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler