TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBulgaristan'da otobüs kazası: 46 kişi yanarak öldü

  Bulgaristan’da otobüs kazası: 46 kişi yanarak öldü

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bulgaristan’da otobüs kazasında otobüs aniden infilak etti; 46 kişi yanarak can verirken 7 kişi hastaneye kaldırıldı

  Bulgaristan’da Sofya yakınlarında Kuzey Makedonya plakalı bir otobüs Struma Otoyolu’nda yerel saat gece 2’de aniden infilak ederek alev aldı. İlk belirlemelere göre araçta aralarında 12 çocuğunda bulunduğu 46 kişi yanarak can verdi, 7 kişi Sofya’daki Pirigov Hastanesi’ne kaldırıldı. Yolcuların Makedonya vatandaşı olduğu belirtilirken Bulgar yetkililer olayın soruşturulduğunu ifade etti.

  İstanbul’dan hareket eden otobüste 53 kişinin bulunduğunu belirtilirken, Esenler’de bir otelden hareket ettiği belirlenen yolcuların otobüse binmesi ve aracın hareket etmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

  Bulgaristan’da Sofya yakınlarında Kuzey Makedonya plakalı bir otobüs Struma Otoyolu’nda yerel saatle gece 02.00’de aniden infilak ederek alev aldı. Alev alan otobüste 46 kişi hayatını kaybetti. Otobüste bulunan yolcuların Esenler’de bir otelde 2 gün konakladıkları öğrenildi. Bir süre İstanbul’u gezen yolcular otelde konakladıktan sonra dün sabah 10.00 sıralarından otelden çıkış yaptılar. Yolcuların otobüse binmesi ve aracın hareket etmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

  " başka şehirlere giderken bu otele uğrayıp sadece yemek yiyip gitmişlerdir"
  ” Başka şehirlere giderken bu otele uğrayıp sadece yemek yiyip gitmişlerdir”

  “FİRMA MAİL ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇİYOR” 

  Hayatını kaybedenlerin konakladığı otelin müdürü Ali Baş “İsmi geçen firma dönem dönem bizimle çalışmıştır. Hafta içi 1 gün geliyor bazen, bazen günübirlik konaklama yapıyor. Başka şehirlere giderken bu otele uğrayıp sadece yemek yiyip gitmişlerdir. Bu firma sadece bizim otelle çalışmıyor, İstanbul’un çoğu oteliyle çalışan büyük bir firmadır. Bu firma mail üzerinden bizimle iletişime geçiyor. Bu hafta Besa Transfer’in otobüsleri vardı. Cuma girişli cumartesi çıkışlı olanlar da var pazartesi çıkışlı olanlar da var. 15 günde bir geliyor, hafta sonları geliyor” dedi. 

  " bizim gruplar pazar günü yola çıktı"
  “Bizim gruplar pazar günü yola çıktı”

  “TURİZM FİRMASI PARÇA PARÇA OTELLERE DAĞITIYOR”

  Aynı firmanın getirdiği turistleri ağırlayan bir başka otelin görevlisi İbrahim Dalan  “Arnavut grupları bizim otelimize cuma cumartesi günü geldi. Vefat eden grup da pazartesi günü çıkışlıymış, yan otelde kaldıkları söyleniyor. Bizim gruplar pazar günü yola çıktı. Bu gruplar haftada 2 gün bize gelirler. Besa Turizmle İstanbul’un her yerine geliyorlar. Parça parça otellere dağıtıyorlar turistleri” dedi.

  Feci kazada şefiya osmanovska, kızkardeşi rabiya sali ve kızı ayla fera'nın da aralarında olduğu 46 kişi hayatını kaybetti
  Feci kazada Şefiya Osmanovska, kızkardeşi Rabiya Sali ve kızı Ayla Fera’nın da aralarında olduğu 46 kişi hayatını kaybetti

  Kazada anne ve kızı hayatını kaybetti

  Bulgaristan’da 46 kişinin öldüğü kazada, İstanbul’a tatil için gelen anne ve kızın da olduğu ortaya çıktı.

  Makedonya’da yaşayan Şefiya Osmanovska kızı Ayla Fera ile İstanbul’u gezmek için seyahat firmasından 4 günlük bir tur satın aldı. Osmanovska, kız kardeşi Rabiya Sali ve kızı ile çarşamba günü Üsküp’ten otobüse binerek perşembe günü İstanbul’a geldi.  Anne kız, 4 gün boyunca tarihi mekanları gezerek İstanbul’u yakından görme fırsatı yakaladılar. Pazartesi günü Makedonya’ya dönmek için otobüse bindiler. Otobüs, Bulgaristan’da Sofya yakınlarında Struma Otoyolu’nda yerel saatle gece 02.00’de aniden infilak ederek alev aldı. Feci kazada Şefiya Osmanovska, kızkardeşi Rabiya Sali ve kızı Ayla Fera’nın da aralarında olduğu 46 kişi hayatını kaybetti. 

  Kazada yaralı olarak kurtulan yolcuların yakınlarıyla kurdukları iletişim sırasında otobüste patlama sesi duyduktan sonra yangın çıktığı ve alevlerin kısa sürede tüm otobüsü kapladığı şeklinde bilgi verdikleri öğrenildi.   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler