13.2 C
Ankara
14 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBulgaristan sandık başına gidiyor

  Bulgaristan sandık başına gidiyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Halk, 32 yıl önce yıkılan komünist rejim sonrası 11. kez düzenlenecek genel seçimde oy kullanmak için Bulgaristan sandık başına gidiyor.

  Türklerin yoğun olarak yaşadığı Dobriç’te halk seçime ilişkin beklentilerini ‘işsizliğin azalması ve ekonominin düzelmesini’ olarak sıraladı.

  Bulgaristan‘da halk bugün sandık başına gidiyor. Ülkede gerçekleşen seçimde 6 milyon 355 bin 633 kayıtlı seçmen oy kullanalırken, 30 siyasi parti ve koalisyondan toplam 6 bin 895 aday 240 sandalyeli meclise girmek için yarışacak. Seçimde toplam 2 bin 575 yerli ve yabancı gözlemcinin görev aldığı kaydedildi. İçişleri Bakanlığı, seçimin güvenliğini sağlamak üzere 20 bin polis görevlendirdi. 

  Bulgaristan sandık başına gidiyor
  Bulgaristan sandık başına gidiyor

  Ülkede Türklerin yoğun olarak yaşadığı Dobriç’in Bezmer köyü sakinleri seçimi Demirören Haber Ajansı’na (DHA) değerlendirdi. Köy sakinleri, ülkede gençlere yönelik istihdamın az olduğunu ve ekonomik koşulların ağırlaştığını ifade etti.

  “GENÇLER, GELİŞMİŞ AB ÜLKELERİNE GİDİYOR”

  İşsiz olduğu için ailesinin marketinde çalışmak zorunda olduğunu ifade eden iki çocuk annesi Seyare Erol, “Seçimlere katılacağız, ama kriz bizi çok kötü vurdu. Biz küçük esnafız, müşterilerimizde para yok. O yüzden müşteri çok az. Çoğu genç ülkedeki işsizlik nedeniyle Almanya’ya gitti. Ben de işsizim, eşim Almanya’ya gitmek zorunda kaldı. İki çocukla ben buradayım, 2-3 yıldır işsizim” ifadelerine yer verdi. 

  “ESKİ ŞARKIYA YENİ NAKARAT”

  Dobriç’in Bezmer köyü sakinlerinden Raim Ahmet ise, “Politikacılar konuşuyor. Oy kapmak için çalışıyorlar, ama seçimlerden sonra bizi unutuyorlar. Bulgarların dediği gibi; eski şarkıya yeni nakarat” diye konuştu.

  Halk, 32 yıl önce yıkılan komünist rejim sonrası 11. Kez düzenlenecek genel seçimde oy kullanmak için bulgaristan sandık başına gidiyor.
  Halk, 32 yıl önce yıkılan komünist rejim sonrası 11. kez düzenlenecek genel seçimde oy kullanmak için Bulgaristan sandık başına gidiyor.

  “KORONAVİRÜSTEN KORKMUYORUZ”

  Mustafa Mehmet de seçimlere katılacaklarını ifade ederek, “Seçimlere katılmayacak kişi sayısı az. Beklentimiz çok büyük. Çok yıl geçti. İnşallah bu seçimlerde yeni bir start alıp, işler devam eder. Sorunlarımız çok. Birinci sorun gençlerin buradan yok olması, iş sahası önemli. Bu soru çözülemedi. Korona mı? Yeter artık, teslim olmayız. Ümitliyim. Olumlu bakıyorum geleceğe, tünelde ışık var” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler