TRY - Türk Lirası
EUR
15,1717
USD
13,4068
GBP
18,2262
CNY
2,1133
-9.7 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
6.5 C
İzmir
21 Ocak 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanBulgar turistler ilaçlarını da Edirne'den alıyor

  Bulgar turistler ilaçlarını da Edirne’den alıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Döviz kurundaki artış nedeniyle alışveriş için Türkiye’ye gelen Bulgar turistler ilaçlarını da Edirne’den alıyor

  Edirne’ye, döviz kurundaki artış nedeniyle alışveriş için gelen Bulgar turistler, günlük ihtiyaçlarının yanı sıra sağlık harcamalarını da eczanelerden yapmaya başladı. Kent merkezindeki eczaneleri dolduran Bulgar turistler, genellikle parasetamol, ağrı kesici ve tansiyon ilaçları alıyor. 

  Günlük alışverişlerini kentte yapan turistler, gıda ve giyecek ihtiyaçlarının yanında sağlık harcamalarını da eczanelerden yapmaya başladı
  Günlük alışverişlerini kentte yapan turistler, gıda ve giyecek ihtiyaçlarının yanında sağlık harcamalarını da eczanelerden yapmaya başladı

  Türkiye’de döviz kurunun yükselmesiyle Edirne‘ye komşu Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için gelen turistlerin sayısı, her geçen artıyor. Günlük alışverişlerini kentte yapan turistler, gıda ve giyecek ihtiyaçlarının yanında sağlık harcamalarını da eczanelerden yapmaya başladı. Özellikle kent merkezindeki eczaneleri dolduran Bulgar turistler, kış ayının gelmesi, koronavirüs vakalarındaki artış ve olası grip ile soğuk algınlığına karşı paketlerce ilaç alıyor.

  ” Burada çok ucuz. Genelde tüm ilaçlar elimizde var, tedarikte sorun yaşamıyoruz”

  ‘TEDARİKTE SORUN YAŞAMIYORUZ’

  Eczane çalışanı Hüseyin Badem, her gün yoğunluk yaşadıklarını belirterek, “Her gün bu şekilde yoğun. Normal bir vatandaşın alabildiği, reçetesiz satılan her ilacı alabiliyorlar. Özellikle grip ilaçları, ağrı kesiciler, tansiyon ilaçlarını alıyorlar. Müşteri sayımızda bayağı artış var. Burada ilaçlar onlara göre çok ucuz. Özellikle tansiyon ve kolesterol ilaçlarının onlarda çok pahalı olduğunu söylüyorlar ve o nedenle buradan alıyorlar. Burada çok ucuz. Genelde tüm ilaçlar elimizde var, tedarikte sorun yaşamıyoruz” dedi.

  Eczane çalışanı Mutlu Ossam da özellikle Bulgar turist sayısında son dönemde artış yaşandığını dile getirerek, “Son dönemde çok geliyorlar Bulgar turistler. Genellikle parasetamol, ağrı kesici ve tansiyon ilaçları alıyorlar. C vitaminlerine çok önem veriyorlar. Ağrı kesici, kan sulandırıcı, multivitaminler, c vitaminler çok satılıyor. Özellikle döviz artışıyla birlikte müşteri potansiyelinde çok artış oldu. Biz de olduğu kadar diğer sektörlerde de artış oldu” diye konuştu.   

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler