20.7 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
Pazar, Ağustos 1, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBugün bayram çocuklar mutlu

  Bugün bayram çocuklar mutlu

  Avatar of onur savaş
  Onur Savaşhttps://haberton.com
  Onur Savaş, 1982 yılında Yalova doğumlu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 2009-2015 yılları arasında Dünyanın çeşitli şehirlerinde maratonlar koştu. 2015 yılında maraton maceralarını ve seyahatlerini anlatan START isimli kitabı yazdı. Bu kitap dışında üç romanı daha bulunmaktadır.

  Son Dakika Haberleri

  Bugün bayram. Adı üstünde bu kelime; coşku, mutluluk, sevinç anlamına geliyor. Çocuklar mutlu.

  Çünkü yepyeni kıyafetler, hediyeler ve harçlıklar alınacağı için mutlular. Dedeler, nineler mutlu. Çünkü uzun bir aradan sonra çocuklarını, torunlarını görecekler. Bayram sofrası denen bir şey var. En güzel yemekler yapılır tüm aile bir araya gelir ve keyifli bir yemek yenir. Aile güzel şeydir. Mutluluklar paylaştıkça çoğalır, dertler paylaştıkça azalır.

  Aile fertleri arasında koşulsuz sevgi vardır. Biz bu koşulsuz sevgiyi dünyanın hiç bi tarafında bulamayız. Sadece ailede buluruz. Bayramı bayram yapan işte bu büyüdür ailenin bir araya gelmesi. O yüzden şimdiki bayramları; tatile gitme fırsatı olarak görülmesini ben tasvip etmiyorum. Maneviyatımızı bu denli yükselten, tüm aileyi bir araya getiren bayramların soğuk, düz mantık bir şekilde tatile indirgenmesi kabul edilebilecek bir durum değil. Dünün çocukları biz artık büyük olduk. O yüzden küçüklerimizi sevindirelim.

  Bugün bayram çocuklar mutlu
  Bugün bayram çocuklar mutlu

  Gerçi anne babalarımızın gözünde halen çocuğuz. Büyüklerimizi ziyaret edelim, onları da sevindirelim. Şurası kesin ki; çocukken bayramlar daha güzeldi. Aile büyüklerimiz hayattaydı, dünya bizim etrafımızda dönüyordu vs. Ama hayat; acısıyla, tatlısıyla Allah’ın bize bağışlamış olduğu muhteşem bir hediye. Kıymetini bilelim. Bayram vesilesiyle; büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Ahirete intikal etmiş büyüklerimize dualarımı gönderiyorum. İyi bayramlar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler