TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
9.7 C
Ankara
16.5 C
İstanbul
10 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBuca Belediyesi'nden molozlarla ilgili açıklama yapıldı

Buca Belediyesi’nden molozlarla ilgili açıklama yapıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir Buca’daki ormanlık alana kimliği belirsiz kişiler tarafından dökülen moloz ve hafriyatın Buca Belediyesi tarafından kaldırılmasına başlandı. 

Buca’nın Yıldızlar Mahallesi yakınındaki ormanlık alan, moloz ve hafriyat döküm alanına dönüştü. İnşaat ve evsel atıklar yüzünden bölgede moloz tepeleri oluştu. Gördükleri moloz yığınları karşısında tepkilerini dile getiren vatandaşlar, bir an önce önlem alınmasını istedi.

Dökülen moloz ve hafriyat atıklarının her geçen gün bölgede arttığını belirten vatandaşlar, soruna kalıcı olarak çözüm bulunmasını bekliyorlar. Bölgedeki moloz atıklarının ulusal ve yerel basında haber olmasının ardından harekete geçen Buca Belediyesi, geçen 9 Ocak’ta söz konusu ormanlık alanda temizlik çalışması başlattı.

Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklamada, bazı bölümlerdeki çalışmalara; olumsuz hava, balçık zeminin elverişsizliği ve bölgedeki ekili arazilere zarar gelmemesi nedeniyle ara verildiği bildirildi.

BUCA BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Buca Belediyesi, Yıldızlar Mahallesi ormanlık alana dökülen molozlarla ilgili şu açıklamayı yayınladı:

“Yıldızlar Mahallesi’ndeki ormanlık alana kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçak yollarla moloz döküldüğü ihbarı alınınca, alana çıkarma yapan ekiplerimiz moloz kaldırma çalışmalarına başlamıştır. Gelinen süreçte, ekiplerimizin orman içerisinde çalışmaları sürerken; yamaçlık alanda kontrollü yürütülen çalışmaların ise o noktanın yağışlardan dolayı zeminin balçık haline gelip çalışmaya geçit vermemesi nedeniyle riskler değerlendirilmiştir.” açıklamasında bulunuldu.

“GÖRENLERİN İHBAR ETMESİNİ RİCA EDİYORUZ”

Yapılan açıklamada, “Yıldızlar Mahalle Muhtarımız İsmet Dirbisoğlu’ndan gelen talep de göz önüne alınarak bu noktaya çok yakın bölgede, geçimini tarımla sağlayan vatandaşlarımızın ekili ürünlerinin zarar görmesini engellemek için söz konusu yamaç alandaki çalışmalarımıza, olumsuz hava-zemin ve çalışma koşulları düzelinceye kadar ara verilmiştir.” denildi.

Buca belediyesi'nden molozlarla ilgili açıklama yapıldı
Buca Belediyesi’nden molozlarla ilgili açıklama yapıldı

Açıklama şöyle devam etti:

“Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını, ormanlık alanlarda vicdansızlar tarafından çevre ve doğamıza kasteden kaçak moloz dökümünün yapıldığının görülmesi, anında verdiğimiz mücadeleye destek olmalarını ve belediyemizin ‘0232 439 10 10’ numaralı telefonu’ ile ‘156 Jandarma İmdat Hattı’na ihbarda bulunmalarını önemle rica ediyoruz” denildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler