TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerTeknoloji HaberleriBSH Gelişen Pazarlar Bölgesi’ni Türkiye'den yönetiyor

  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi’ni Türkiye’den yönetiyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi, 2021 yılını yüzde 12 dolayında bir büyüme ve yaklaşık 2 milyar Euro’luk bir ciroyla kapatmayı hedefliyor.

  Konuya ilişkin şirketten yapılan açıklamada, bölgede 11 fabrikada yaklaşık 11 bin çalışan bulunduğu bildirildi. Gelişen pazarlar bölgesi BSH Grubu’nun toplam üretiminin yüzde 22’sini gerçekleştiriyor.

  Bsh gelişen pazarlar bölgesi’ni türkiye'den yönetiyor
  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi’ni Türkiye’den yönetiyor

  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Rudolf Klötscher; “Gelişen Pazarlar Bölgesi pandeminin başlangıcında meydana gelen zorlukların başarıyla üstesinden geldi ve genel satış gelirlerini önemli ölçüde artırdı. Gelişmekte olan ekonomiler, gelişmiş ekonomilerden daha hızlı büyümeye devam ediyor ve dünya gayri safi hasılasındaki paylarını artırıyor. Biz de BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi olarak 2021 yılında güçlü büyümemizi sürdürdük.

  Belirsizlikler ve küresel pandeminin zorluklarını tüm çalışanlarımızın olağanüstü katkısı ve bağlılığı ile başarıyla aştık. Tüketicilerin evlerinde ve mutfaklarında geçirdikleri zamanın artmasıyla sektörümüz önemli bir büyüme yaşadı. COVID-19 sırasında değişen tüketici davranışları yeni fırsatlar sunuyor. Hijyen ve sağlığa yönelik yeni trendin sürmesini bekliyoruz. Güçlü marka portföyümüz, yenilikçi ürünlerimiz ve dijital çözümlerimiz tüketicilerin istek ve beklentilerini karşılamamızı sağladı” diye konuştu.

  LİDER KONUMUNU GÜÇLENDİRİYOR

  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CFO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Ataman, “Farklı pazarlarda, çeşitli yeniliklere büyük yatırımlar yaptık ve dijitalleşme konusunda büyük başarılar elde ettik. Dijitalleşme ve doğrudan müşteriye dokunan kanallar (D2C) başarımızda ve büyümemizde önümüzdeki dönemde en önemli unsurlardan biri olmaya devam edecek. BSH’nin e-ticaret hacmi geçen yıl %25 büyüdü.

  Tüketiciler tavsiye almak ve evden uygun bir cihazı seçmek için on-line araçları giderek daha sık kullanmaya başladı. Home Connect dijital ekosistemi, BSH’nin önde gelen bağlantılı ev aletleri üreticisi konumunun daha da genişlemesini ve yapay zekanın geleceğe yönelik kullanımını destekledi. Home Connect gibi inovatif girişimlerimizle yalnızca tüketici ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda kaynakları da korumaya devam edeceğiz. Geçen yıl yakaladığımız olumlu ivmenin süreceğine inanıyoruz “dedi.

  Bsh gelişen pazarlar bölgesi, 2021 yılını yüzde 12 dolayında bir büyüme ve yaklaşık 2 milyar euro’luk bir ciroyla kapatmayı hedefliyor.
  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi, 2021 yılını yüzde 12 dolayında bir büyüme ve yaklaşık 2 milyar Euro’luk bir ciroyla kapatmayı hedefliyor.

  ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME YATIRIMLARI TOPLAM SATIŞ GELİRİNİN YÜZDE 5,1’İNİ OLUŞTURDU.

  BSH Grubu, Afrika’daki ilk fabrikasının açılacağını duyurdu. Mısır’da yapılacak olan fabrikanın inşaatı 2022’de başlayacak ve 2024’te faaliyete geçecek. BSH yeni pişirme fabrikası için yaklaşık 30 milyon Euro yatırım yapacak. Fabrikanın kapasitesi, Afrika ve Orta Doğu’daki tüketiciler için özel olarak geliştirilmiş, yılda 350.000’den fazla cihazın üretimi için tasarlandı. Başkent Kahire’ye yakın 10. Ramazan Şehri’nde bulunan 30.000 metrekarelik tesis, şirketin dünya çapındaki 13. pişirme fabrikası olacak. Son teknoloji fabrika, BSH’nin verimlilik ve sürdürülebilirlik konusundaki yüksek standartlarına uygun olacak ve karbon nötrlüğü elde edecek.

  BSH Grubunun dünyadaki en önemli 3 merkezinden biri de Çerkezköy’de bulunuyor. Bölgede 2021 yılında Ar-Ge’ye yapılan yatırım toplam satış gelirinin yüzde 5,1’i seviyesinde olduğu bildirildi.

  Bsh gelişen pazarlar bölgesi ceo’su ve yönetim kurulu başkanı rudolf klötscher; “gelişen pazarlar bölgesi pandeminin başlangıcında meydana gelen zorlukların başarıyla üstesinden geldi ve genel satış gelirlerini önemli ölçüde artırdı. Gelişmekte olan ekonomiler, gelişmiş ekonomilerden daha hızlı büyümeye devam ediyor ve dünya gayri safi hasılasındaki paylarını artırıyor. Biz de bsh gelişen pazarlar bölgesi olarak 2021 yılında güçlü büyümemizi sürdürdük.
  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Rudolf Klötscher; “Gelişen Pazarlar Bölgesi pandeminin başlangıcında meydana gelen zorlukların başarıyla üstesinden geldi ve genel satış gelirlerini önemli ölçüde artırdı. Gelişmekte olan ekonomiler, gelişmiş ekonomilerden daha hızlı büyümeye devam ediyor ve dünya gayri safi hasılasındaki paylarını artırıyor. Biz de BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi olarak 2021 yılında güçlü büyümemizi sürdürdük.

  BSH SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDAKİ STRATEJİK ODAĞINI DAHA DA GÜÇLENDİRİYOR

  Sürdürülebilirliğe ilişkin şirketten yapılan açıklamada “BSH, dünya çapındaki tüm BSH üretim, geliştirme ve idari tesislerinin CO₂ nötr hale geldiği 2020’nin sonlarında daha fazla sürdürülebilirlik yolunda bir dönüm noktasına ulaştı. Bu, öncelikle binalarda ve fabrikalarda enerji verimliliği önlemleri, yenilenebilir enerji kullanımının genişletilmesi ve yeşil elektrik satın alınması yoluyla sağlandı. Ayrıca BSH, iklim koruma projelerini destekleyerek CO₂ emisyonlarını da dengeliyor. BSH 2030 yılına kadar kendi ürettiği yeşil enerji oranını mevcut 10 GWh’den beş kat artıracak” denildi.

  BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Rudolf Klötscher, “Sürdürülebilirlik BSH için zorunlu bir önceliktir” dedi. “Enerji verimliliğine ek olarak, döngüsel ekonomi çalışmalarımız, BSH’nin sürdürülebilirlik stratejisinin uygulanmasına önemli bir katkı sağlıyor. Cihazlarımızın bileşenlerinin malzemeleri, ambalajları ve yeniden kullanılabilirliği, geliştirme sürecinin en başında sürdürülebilirlik için tasarlanmaktadır. Aynı zamanda cihazları sürdürülebilir iş modelleriyle yenileyerek döngüsel ekonomiyi güçlendiriyoruz. Sürdürülebilirlik vizyonumuzu dünyamız, insanlar ve refah boyutlarında ele alıyor ve insanların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler