TRY - Türk Lirası
EUR
17,4803
USD
16,7615
GBP
20,2740
CNY
2,5013
18.4 C
Ankara
23.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBrezilya'da sel ve heyelan: 106 can kaybı

  Brezilya’da sel ve heyelan: 106 can kaybı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Brezilya’da sel ve heyelan felaketinde, hayatını kaybedenlerin sayısı 106’ya yükseldi. Yetkililer, kaybolan 10 kişinin aranmasına devam edildiğini belirtti. 

  Brezilya’nın kuzeydoğu eyaletlerinden Pernambuco’nun başta Recife kenti olmak üzere çeşitli yerlerinde geçen hafta meydana gelen sel ve heyelan felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 106 oldu. Eyaletin Sosyal Savunma Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, 6 kişinin daha cesedine ulaşıldığı ifade ederek ve kurbanlardan 3’nün Vila dos Milagres’te ve diğer 3’nün ise Jardim Monteverde’de bulunduğunu ifade etti. Kaybolan 10 kişinin arama çalışmalarına devam edeceği belirtildi.  

  Brezilyada sel ve heyelan 106 can kaybi 1 - dış haberler - haberton
  Brezilya’da sel ve heyelan: 106 can kaybı

  6 BİN 198 KİŞİ EVSİZ KALDI

  Pernambuco Sivil Savunma Koordinasyon Operasyon Merkezi (Codecipe) dün sabah erken saatlerde kaydedilen orta şiddetli yağışların ardından sel sebebiyle şimdiye kadar 6 bin 198 kişinin evsiz kaldığını açıkladı. Özellikle Recife kentinde meydana gelen büyük çaplı heyelanda, bir çok kişi çamur altında kalmış ve ölü sayısı gün geçtikçe yükselmişti.

  100 MİLYON BREZİLYA REALİ BÜTÇE AYRILDI

  Pernambuco Valisi Paulo Camara, eyalette yağmurların şiddetli devam edeceğini belirterek “Yağmur nedeniyle acil durumlarda belediyelerle doğrudan çalışmak üzere devlet sekreterlerini görevlendirdim. Amacımız, temel hizmetlerin restorasyonunu ve nüfusa yapılan yardımları hızlandırmaktır” dedi. Camara şiddetli yağıştan zarar gören belediyeler için 100 milyon Brezilya reali bütçe ayırdıklarını ifade etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler