TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaBosna Hersek'e her türlü desteği sağlayacağız

Bosna Hersek’e her türlü desteği sağlayacağız

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bosna Hersek’e her türlü desteği tüm kurum ve kuruluşlarımızla sağlamaya devam edeceğiz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra ulaştırma alanındaki ilişkileri daha da geliştirmek için Bosna Hersek ile her zaman dayanışma içinde olacağız” dedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Karaismailoğlu, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç, Bosna Hersek Haberleşme ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Nedzad Brankoviç ile Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Alagiç’i makamında ağırladı. Karaismailoğlu, iki ülke arasındaki kara yolu ve demir yolu taşımacılığı konularının ele alındığı görüşmede, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

‘HER ZAMAN DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ’

Bosna Hersek’e her türlü desteği sağlayacağız

Bakan Karaismailoğlu, Bosna Hersek’le ilişkilerin kendileri için hep önem arz ettiğini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Bizler, Bosna Hersek’in karşılaştığı tüm sorunları adeta kendi derdimiz gibi çözmeye gayret ediyoruz. Bunun için gerek ikili gerek çok taraflı platformlarda Bosna Hersek’e her türlü desteği tüm kurum ve kuruluşlarımızla sağlamaya devam edeceğiz.  Siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra ulaştırma alanındaki ilişkileri daha da geliştirmek için Bosna Hersek ile her zaman dayanışma içinde olacağız. Bugün bu nadide ilişkilerin daha da ileriye götürülmesi amacıyla ulaştırma alanında atılabilecek adımları gözden geçirdik. Bu çerçevede, Sayın Cumhurbaşkanımızın da yakından ilgilendiği Saraybosna-Belgrad Otoyolu projesindeki son gelişmeleri ele aldık.”

Bakan Karaismailoğlu, demir yolu taşımacılığı alanında iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek adına neler yapılabileceğini müzakere ettiklerini de belirtti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler