TRY - Türk Lirası
EUR
15,2301
USD
13,4501
GBP
17,8728
CNY
2,1116
1.2 C
Ankara
9.8 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBoşanan çiftin koleksiyonu 676 milyon dolara satıldı

  Boşanan çiftin koleksiyonu 676 milyon dolara satıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  ABD’de boşanan çiftin koleksiyonu açık artırmayla satıldı; 35 sanat eserine 676 milyon dolar verildi

  ABD’nin New York kentinde gayrimenkul danışmanlığından servet kazandığı ifade edilen Harry Macklowe, eşi Linda Macklowe ile 2018 yılında boşanırken, davanın hakimi çiftin ortak sahibi olduğu sanat koleksiyonunun açık arttırmayla satılmasına karar vermişti. Macklowe Koleksiyonu adıyla anılan 35 parça sanat eseri, dün müzayedede 676 milyon dolara satıldı.   

  Andy warhol’un ünlü “dokuz marilyns” adlı eseri de koleksiyonun içinde yer alıyor
  Andy Warhol’un ünlü “Dokuz Marilyns” adlı eseri de koleksiyonun içinde yer alıyor

  Sotheby’s Müzayede evi yaptığı açıklamada, dün Macklowe Koleksiyonu’nda bulunan sanat eserlerinin toplamda 676 milyon dolara satıldığını duyurdu. Koleksiyonda yer alan eserlerin, son 80 yılın en önemli sanatçılarının piyasaya yeni sürülen başyapıtları olduğu ifade edildi.

  Koleksiyonda, Mark Rothko’nun “No.7” adlı eseri 82,5 milyon dolara, Albert Giacometti’nin “Le Nez” adlı eseri 78,4 milyon dolara, Jackson Pollock’un “Numara 17,1951” adlı eseri 61,2 milyon dolara ve Cy Twombly’nin “İsimsiz” adlı eseri ise 58,9 milyon dolara satıldı. Macklowe Koleksiyonu’nda 35 eser daha bulunduğu ve onların da 2022 Mayıs ayına kadar satılacağı ifade edildi. Andy Warhol’un ünlü “Dokuz Marilyns” adlı eseri de koleksiyonun içinde yer alıyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler