TRY - Türk Lirası
EUR
16,8155
USD
15,9201
GBP
19,8818
CNY
2,3786
16.5 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
22.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamBoru fabrikası, atık suları dereye boşalttı 

  Boru fabrikası, atık suları dereye boşalttı 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde boru fabrikası, atık sularını dereye boşalttı. Belediye ekipleri, kirli sudan analiz için numune alırken, soruşturma başlattı.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kiraz Deresi’nin Karadenizliler Mahallesi’nde kalan kısmında kirlilik tespit etti. Kahverengi çamura benzer maddeden numune alan ekipler, yaptıkları araştırmada kirliliğin, dere kenarındaki boru fabrikasından kaynaklandığını belirledi. Numuneler, analiz için laboratuvara gönderilirken, tutanak tutularak, soruşturma başlatıldı.  

  Boru fabrikasi atik sulari dereye bosaltti 1 1 - yaşam - haberton
  Boru fabrikası, atık suları dereye boşalttı 

  Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Başişkele ilçesi Karadenizliler Mahallesi’nden geçmekte olan Kiraz Dere ve çevresinde yapılan rutin kontroller esnasında derede kirlilik görülmüştür. Kirliliğin kaynağının tespitine yönelik olarak dere boyunca yapılan incelemelerde, Başatlı Boru Profil San. Tic. A.Ş ünvanlı işletmeden kaynaklandığı anlaşılmıştır.

  Kocaeli Valiliği Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İSU Genel Müdürlüğü ve Başkanlığımız teknik ekipleri ile birlikte tesiste yapılan incelemede, tesisin arıtma tesisinde bulunan atık sularını yağmur suyu hattına verdiği, oradan da dereye deşarj olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili gerekli numuneler alınarak mevcut duruma ilişkin tutanak düzenlenmiş olup gerekli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler