TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanBolu'da fırtına; Caminin minaresi yıkıldı

  Bolu’da fırtına; Caminin minaresi yıkıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bolu’nun Mudurnu ilçesinde etkili olan fırtınada bir caminin minaresi yıkıldı, ahır, kümes ve evlerin çatısı uçtu.

  Kentte dün başlayıp aralıklarla süren rüzgar, Taşkesti beldesi Çağşak köyü Acemler Mahallesi’nde de etkili oldu. Saatte 91 kilometre hıza ulaşan rüzgar nedeniyle caminin minaresi yıkıldı. Fırtınada imamın caminin bitişiğindeki evinde de hasar oluştu. Direklerin yıkılmasıyla elektrik kesintilerinin yaşandığı köyde, bazı ahır ve kümesler de zarar gördü. Köylüler, kendi imkanlarıyla bu yapıları onarmaya çalıştı.

  Bolu'da fırtına; caminin minaresi yıkıldı
  Bolu’da fırtına; Caminin minaresi yıkıldı

  ‘FELAKET OLDU’

  Köylülerden Sabahattin Kolburan, “3 günden beri rüzgar var. Çok kuvvetli esiyor. Dün elektrik de yoktu. Akşam ezanında caminin minaresinin çöktüğünü duyduk. İmamın evine de zarar verdi. Allah’a şükür insana zarar gelmedi. Çatılar zarar gördü. Ahır ve kümeslerde de zarar var” dedi.

  Fırtınada ahırlarının çatısı uçan Ayşe Öztürk ise, “Sabaha kadar uyku uyuyamadım. Evi bile salladı. Sürekli camdan baktım. Evimiz de zarar gördü. Çok felaket oldu. Kümes de yıkılmak üzere hale geldi. Dün geceden sabaha kadar çok felaket oldu” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler