TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBogatay Köprülü müzik öğrencileri ile buluşacak

  Bogatay Köprülü müzik öğrencileri ile buluşacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ödüllü besteci ve piyano sanatçısı Bogatay Köprülü müzik akademisi öğrencileri ve sanatseverlerle buluşacak

  Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kültür- sanat söyleşileri kapsamında 18 Aralık Cumartesi akşamı ödüllü besteci ve piyano sanatçısı Bogatay Köprülü müzik akademisi öğrencileri ve sanatseverlerle buluşacak.

  Moderatörlüğünü Sümeyra Gümrah’ın üstleneceği buluşmada Köprülü, ‘21. Yüzyılda Sanatçı Olmak’ başlıklı konuşma yapacak. Bogatay Köprülü kendi müzik ve üretme serüveni üzerinden sektörde kalabilmenin ve bu gayret içinde üretmeye devam edebilmenin zorluklarını anlatacak.

  Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde gerçekleşecek söyleşinin başlama saati 19.00 olarak açıklandı.

  Piyano sanatçısı bogatay köprülü müzik akademisi öğrencileri ve sanatseverlerle buluşacak.
  Piyano sanatçısı Bogatay Köprülü müzik akademisi öğrencileri ve sanatseverlerle buluşacak.

  BOGATAY KÖPRÜLÜ HAKKINDA

  Bogatay Köprülü, orkestra, solo ve oda müziği yaratan çok yönlü bir müzisyen, konser veren bestecidir. Son Piyano Konçertosu, İzmir’de düzenlenen “10. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması”nda ödül aldı. 2021’de yeni Viyolonsel ve Orkestra Konçertosunu yeni tamamladı. Ayrıca 2020 yılında kendi erken dönem Piyano Eserlerini klasik repertuarla karıştırarak seslendirdi. Kısa bir süre sonra Gümüşlük Klasik Müzik Festivali-GFA’nın online açılış konserinde kendi Impromtus for Piano’yu çalarak yer aldı. “Galata Trio” topluluğu için tek bölümlük bir Sonat besteledi.

  Konser Piyanisti Gülsin Onay, “…ödüllü Piyano Konçertosu üstün kalitede bir eser… İleri tekniği, müzikal anlayışı ve piyanoya olan olgun yaklaşımı beni büyüledi” dedi. 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Prof. Tolga Zafer Özdemir ile kompozisyon eğitimini tamamladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler