TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBodrum Bale Festivali'ne yoğun ilgi

Bodrum Bale Festivali’ne yoğun ilgi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek bale festivali olan ‘Bodrum Bale Festivali’ 19’uncu kez sanatseverlerle buluştu. Bodrum Kalesi’nde yapılan etkinliğe yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 19’uncu Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İspanyol Aida Gomez Dans Topluluğu’nun Flamenko gösterisi ‘Carmen’ ile başladı. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde yapılan açılış temsilini, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Filiz Karacaağaç, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Hüseyin Toprak, tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile çok sayıda yerli ve yabancı sanatsever izledi.

Bodrum bale festivali'ne yoğun ilgi
Bodrum Bale Festivali’ne yoğun ilgi

‘DANS SANATI İNSANLIĞIN VAZGEÇİLMEZİ OLMUŞTUR’

Festivalin açılışında konuşan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, “Bedensel olanakların sonsuz yaratıcılık ve müzikle birleştiğinde ortaya çıkan dans sanatı insanlığın vazgeçilmezi olmuştur. Tarih ve turizm iç içe geçtiği gözde beldemiz Bodrum’a yakışır güzellikteki bale festivalimiz her yıl olduğu gibi bu yılda siz değerli izleyicilerimizin ilgisiyle karşılaşıyor. 19’uncusunu gerçekleştireceğimiz Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde yine birbirinden özel eserleri sunmanın kıvancı içerisindeyiz. İspanya’dan Aida Gomez dans topluluğunun Carmen prodüksiyonuyla başlayacak festivalimizde baleden modern dansa uzanan çizgideki programımızla dans sanatının güzelliğini ve evrensel gücünü hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Devlet opera ve balesi genel müdürlüğü tarafından düzenlenen, türkiye'nin ilk ve tek bale festivali olan 'bodrum bale festivali' 19'uncu kez sanatseverlerle buluştu. Bodrum kalesi'nde yapılan etkinliğe yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek bale festivali olan ‘Bodrum Bale Festivali’ 19’uncu kez sanatseverlerle buluştu. Bodrum Kalesi’nde yapılan etkinliğe yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Öte yandan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi müdürlüklerince dünya ve Türkiye prömiyerleri gerçekleştirilen ve seyirciden büyük beğeni alan eserlerin yanı sıra yabancı konuk topluluğun sahneleyeceği eserin de içinde bulunduğu yedi temsil sahnelenecek. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin grubu Modern Dans Topluluğu İstanbul’un (MDTist) 19 Ağustos’ta sahneleyeceği ‘Güldestan’ eseri ile festivalin kapanışı yapılacak.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler