TRY - Türk Lirası
EUR
20,198
USD
18,829
GBP
22,743
CNY
2,773
9 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerPolitikaBizi halk değil 3 tane provokatör protesto etti

Bizi halk değil 3 tane provokatör protesto etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Halk halk değil 3 tane provokatör protesto etti. Bunlardan 1 tanesi, FETÖ’den görevden atılmış eski bir komiser; 2 tanesi de AK Parti ile ilintili arkadaşlar” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Karkamış’ta yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap vermek için basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’ın açıklamasını dinlediğini kaydeden Özdağ, “20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmasına rağmen hala doğru dürüst istihbarat almadığını görüyorum. Şimdi sana verilen istihbarattaki yanlışları söyleyeyim. Bizi halk değil 3 tane provokatör protesto etti.

Bunlardan 1 tanesi, Hatay’da görev yaparken FETÖ’den görevden atılmış eski bir komiser; 2 tanesi de AK Parti ile ilintili arkadaşlar. Şimdi ikinci yanlışına geliyorum. Biz hiçbir yere kaçmadık, hele senin söylediğin gibi bir dükkana da sığınmadık. Biz o dükkana bu provokatörleri, ne söylediğini dinlemeye davet üzerine gittik” diye konuştu.

Bizi halk degil 3 tane provokator protesto ettis - politika - haberton
Bizi halk değil 3 tane provokatör protesto etti

Seçimlerin Haziran 2023’te yapılması gerektiğini ve bu durumda da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olamayacağını söyleyen Ümit Özdağ, “Haziran 2023’ten itibaren Sayın Erdoğan emekli olacak. Erdoğan’ın bir daha aday olması, anayasa açısından mümkün değil.

Erdoğan’ın anayasa açısından adaylığı bir tek anayasaya karşı hileyle olabilir, o da seçimlerin Haziran 2023’te değil de Mayıs-Nisan 2023’te yenilenmesiyle. Bunun için de 360 oyla Meclis’ten bir yasanın geçmesi gerekiyor, seçim yenilenme yasasının. Buna da Cumhur İttifakı’nın oyu yetmiyor.

Cumhur İttifakı’nın oyu yetmediği için Millet İttifakı’nın bu yasanın geçmesi için Meclis’te destek vermesi gerekiyor ve CHP ile İYİ Parti bu desteği vereceğini açıkladılar. Özetle Erdoğan, eğer bu yasa meclisten geçerse sadece Cumhur İttifakı’nın adayı değil aynı zamanda Millet İttifakı’nın da adayı olur. Kendi adaylarını bile belirleyemeden Erdoğan’ı aday gösteren CHP ve İYİ Parti’ye ‘muhalefet partisi’ demek mümkün değildir” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler