TRY - Türk Lirası
EUR
14,9390
USD
13,1860
GBP
17,5590
CNY
2,0706
3.5 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
8.7 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatBir Oyuncu Şarkı Söylüyor

  Bir Oyuncu Şarkı Söylüyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sinema ve tiyatronun ardından müzikte de iddiasını sürdüren Sanatçı Zaim Güvenç, sahnelerde sergilemeye devam ettiği, ‘Bir Oyuncu Şarkı Söylüyor’ isimli gösterisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  “Eğreti Gelin Ladik filmimiz Anadolu’yu gezerken sanırım Düttürü Dünya filmimizin etkisi ile ve yine Eğreti Gelin Ladik filmindeki rolümün olumlu katkıları ile Anadolu seyircisi beni bağrına bastı” diyen Güvenç, “Hatta  bazı gazetelerde ‘Kemal Sunal’ın bize emaneti’ diye yazıldığını görünce bundan çok etkilendim.

  Tekrar tekrar buluşmalıyım seyircimle dedim kendi kendime. Ardından Gazeteci Dostum Sevgili Faruk Bangir ile bir araya gelerek, Bir Oyuncu Şarkı Söylüyor adlı gösterimizi vücuda getirdik. Bu proje ülkemizin güzel kültürünü, öykülerini ve şarkılarını aktarabilme şansı sundu bana. Ve tekrar Anadolu seyircisi ile buluşma fırsatını. O yüzden kıvançlıyım. Gösterimizi yeniliklerle süsleyerek sevenlerime sunmaya devam edeceğim” diye konuştu.

  Bir oyuncu şarkı söylüyor
  Bir Oyuncu Şarkı Söylüyor

  “Müziğe koroda tenor olarak başladım”

  Müziğe ilk olarak Ankara Lisesi’nde öğrenciyken önemli müzik insanı Refik Saydam yönetimindeki koroda tenor olarak başladığını belirten Güvenç, “İlk ciddi müzik çalışmalarım bu noktadan hareketle başladı. Sonrasında üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi alırken şan dersleri de aldım. Bu yıllar altın yıllardır benim için çünkü inanılmaz değerli hocalarla çalışmak fırsatı buldum tiyatromda. Her biri sanatımızın tarihine ismini yazdırmış hocalardır. Sonraki yıllarda film müzikleri oluşturmak, şarkı sözü yazmak derken şimdi olduğum noktaya taşındım. Eğreti Gelin Ladik filmimizin vizyon aşamasından bu tarafa sahneden hiç inmedim. Yaşadıkça da sahnelerde olmayı diliyorum” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler