TRY - Türk Lirası
EUR
20,569
USD
18,823
GBP
23,034
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma

Bir mucize beklemeyeceğiz

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, yayınladığı Noel mesajında, “Ne yazık ki, bu yıl tüm bayramların ağızda acı bir tadı var. Bir mucize beklemeyeceğiz. Mucizeyi kendimiz yaratacağız” dedi.

Zelenski, Noel yemeğinde masadaki bazı sandalyelerin boş olduğunu ifade ederek, “Geleneksel Noel ruhunu farklı şekilde hissediyoruz. Sofralarımızda akşam yemeği lezzetli ve sıcak değil. Etrafında boş sandalyeler var. Evlerimiz, sokaklarımız aydınlık değil. Noel çanları yüksek sesle ve ilham verici bir şekilde çalmıyor. Hava saldırısı sirenleri veya daha da kötüsü silah sesleri ve patlamaları duyuyoruz.

Tüm bunlar birlikte daha büyük bir tehdit oluşturabilir. Bu bir hayal kırıklığı” ifadelerini kullandı. ‘Doğruluğun’ yollarını aydınlattığını belirten Zelenski, “Ana cesaret eylemi, her şeye rağmen tahammül etmek ve görevi sonuna kadar tamamlamaktır. Gerçek yolumuzu aydınlatır. Biliyoruz. Onu savunuyoruz. Gerçeğimiz bir özgürlük mücadelesidir. Özgürlük yüksek bir bedelle gelir. Ancak köleliğin daha da yüksek bir bedeli vardır” dedi.

“MUCİZE BEKLEMEYECEĞİZ”

“Pek çok acı haber aldık ve hak ettiğimiz şekilde güzel haberler de alacağız” diyen Zelenski, “Bayramlarımızı kutlayacağız. Her zaman olduğu gibi. Gülümseyip mutlu olacağız. Her zaman olduğu gibi. Bir mucize beklemeyeceğiz. Mucizeyi kendimiz yaratacağız” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler