21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBionTech Pfizer aşısının 2. dozu uygulandı

  BionTech Pfizer aşısının 2. dozu uygulandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD’nin New Jersey eyaletindeki Newark Üniversite Hastanesi çalışanları BionTech Pfizer aşısının ikinci dozunu vuruldu.

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ( Kovid-19) salgının da en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’nin New Jersey eyaletindeki Newark Üniversite Hastanesi çalışanları BionTech/Pfizer aşısının ikinci dozunu vuruldu. New Jersey Valisi Phil Murphy yaptığı açıklamada, eyalette bugüne kadar alınan yaklaşık 400 bin doz Covid-19 aşısının 100 bin dozdan fazlasının uygulandığını söyledi. Valiye göre, bu sayı çoğunlukla ön saflardaki sağlık çalışanlarını içeriyor.

  BAKIMEVLERİ İÇİN 120 BİN EK DOZ 

  Sağlık Komisyon Üyesi Judy Persichilli de bakım evi sakinleri ve çalışanları için ek 120 bin doz ayrıldığını ifade etti. Eyalette Covid-19 aşısını ilk alan sağlık çalışanlarının Pazartesi günü ikinci dozu aldığı belirtildi

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler