TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBeyoğlu'nda Rum lisesinden noel yürüyüşü

Beyoğlu’nda Rum lisesinden noel yürüyüşü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Beyoğlu’nda bulunan Özel Zoğrafyan Rum Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri noel yürüyüşü düzenleyip vatandaşlara yılbaşı çöreği dağıttı.

Beyoğlu’nda bulunan Özel Zoğrafyan Rum Lisesi’nin geleneksel noel etkinliği okulun içinde başladı. Rum Lisesi’nin öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve mezunları ‘Kalanda’ söyledi. Zoğrafyan liseliler, okulun bulunduğu sokaktan başlayarak Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi’nin bahçesine doğru yola çıktı. Yol boyunca Kalanda söyleyen, öğrenci, öğretmen, veli ve mezunlara Noel Baba kıyafetli bir kişi de eşlik etti. Noel Baba kıyafetli kişi, çevredekilere yılbaşı çöreği ikram etti.

“İSTİKLAL CADDESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİYORDUK”

Beyoglunda rum lisesinden noel yuruyusus - yerel haberler - haberton
Beyoğlu’nda rum lisesinden noel yürüyüşü

Özel Zoğrafyon Rum Lisesi Müdürü Yani Demircioğlu “12 senedir gerçekleştirdiğimiz, geleneksel noel etkinliğimizi gerçekleştirdik. Eski yıllarda ev ev dolaşılıp karşılık veya hayır için para toplanılırdı. Şimdi Rumlar azalması nedeniyle bu etkinliği vatandaşlarla kutlama kararı aldık. Kendilerine yılbaşı çörekleri dağıttık. İstiklal Caddesi’nde gerçekleştiriyorduk. Son 2 senedir, yasaklar neticesinde ara sokaklarda geleneği devam ettiriyoruz. İzin veren tüm makamlara teşekkürü borç biliyoruz. Öğrenciler, öğretmenler, veliler, mezunlar ve yurt dışındaki dostlarımız ve mezunlarımız da bu geleneğe katılıyor. Görenler büyük saygı gösteriyor. Az da olsa bazen trafiği engellemiş oluyoruz yine de herkes gülümsüyor” dedi. 

“BAYRAMIN ÇOŞKUSUNU BÖYLE SICAK BİR ŞEKİLDE YAŞAMAK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL” 

Katılımcılardan olan Maria Bakalopulos ise “Bizim noelimiz aslında yarın ama her sene 1 gün öncesinden etkinlik düzenleniyor. Okuldan başlayıp kiliseye kadar geliniyor. Kalanda söylüyorlar. Bayram ve coşkusunu böyle sıcak sıcak yaşamak o ambiyansı yaratmak gerçekten çok güzel” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler