TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBeylikdüzü'nde Nazım Hikmet'i Anma Programı

  Beylikdüzü’nde Nazım Hikmet’i Anma Programı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Beylikdüzü Belediyesi, Nazım Hikmet’i Anma Programı kapsamında Grup Gündoğarken konserini düzenledi. 5 Haziran akşamında sahne alan grup, Nazım Hikmet ve daha birçok eski şair ve yazarları anan şarkıları seslendirdi.

  İstanbul Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde düzenlenen Grup Gündoğarken konseri ile Nazım Hikmet anıldı. Sadece Nazım Hikmet’in değil diğer şair ve yazarların da anıldığı; yazdıklarının şarkılarla seslendirildiği programa Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çakır da katıldı. Bir taraftan geçmişe ait hüzünlü bir taraftan ise içi ısıtan neşeli şarkılar seslendirildi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile eşi Zehra Çalık da sahneye çıkarak sanatçılara eşlik etti. Sanatçılara verdikleri konserden dolayı teşekkürlerini ileten Başkan Çalık, “Biz sizin şarkılarınızla büyüdük, bu akşam Beylikdüzü sizi burada dinlemekten büyük keyif aldı” dedi.

  Beylikduzunde nazim hikmeti anma programi 1 - yerel haberler - haberton
  Beylikdüzü’nde Nazım Hikmet’i Anma Programı

  “SEVGİ İKLİMİ TÜM TÜRKİYE’YE YAYILSIN”

  Sanatçıların muhteşem performans sergilediklerini belirten Başkan Çalık, “Yaşam Vadisi’ndeyiz. Burası bizim için çok özel alan. Bugün Nazım Hikmet’in besteleri, şiirleri, notaları Beylikdüzü’ne tamamen yayıldı. Nazım’ın ruhunu tam anlamıyla hissettik. İnsanların çok güzel duygularla bir araya geldiğini hissettik. Birlik enerjisiyle buradaydık. Bir olmanın kıymetini, değerini bilmemiz gereken zaman dilimlerinden geçiyoruz. Biz bu toprakları çok seviyoruz. Bu toprakları var eden değerli şairleri çok seviyoruz. Nazım da bizim için önemli şairlerimizden biriydi. Buraya gelen komşularımıza da teşekkür ediyorum. Sevgi ikliminin de tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz” açıklamasını yaptı.

  Beylikduzunde nazim hikmeti anma programi 2 - yerel haberler - haberton
  Beylikdüzü Belediyesi, Nazım Hikmet’i Anma Programı kapsamında Grup Gündoğarken konserini düzenledi.

  “HİÇBİR GÜÇLÜĞE GERİ ADIM ATMADI”

  Konsere Nazım Hikmet’i ve Grup Gündoğarken’i çok sevdiği için katıldığını belirten Orkun Pak, “Yaz akşamı ve hava çok güzel. Eşimle müzik dinlemek istedik. Grubun Rüzgâr şarkısını çok seviyorum. Çocukluğumdan beri onları dinliyor ve seviyorum. İnşallah bir gün gelecek Nazım’ın da hayalini kurduğu Türkiye’ye kavuşuruz. O yıllar geçse bile her zaman anılacak. Çünkü o hiçbir güçlüğe geri adım atmayan bir şairdir. O hepimize yol göstericidir” şeklinde konuştu.

  “BİRAZ BURUK BİRAZ NEŞELİ”

  Gülsün Pak da şunları söyledi:

  “Konser alanına geldiğimden beri Nazım Hikmet’in karşıdaki yazısını okuyorum. Yok öyle umutları yitirip diyor. Böyle bizi aydınlatan pes etmemek, umutları yitirmemek gerektiğini hatırlatan bir şair.  Bu gece hem buruk hem de neşeli geçecek.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler