26.7 C
Ankara
21.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriBeyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

  Beyin ölümü gerçekleşen kadın 3 hastaya umut oldu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kahramanmaraş’ta, beyin ölümü gerçekleşen  kadının kalbi ve 2 böbreği ailesi tarafından bağışlanarak organ bekleyen 3 hastaya umut oldu.

  Trafik kazası sonrası ağır yaralanan 39 yaşındaki bir kadın, Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde tedaviye alındı. Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi süren kadının akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine doktorlar kadının ailesine organ bağışı teklifinde bulundu. Ailenin teklifi kabul etmesi üzerine Sağlık Bakanlığı‘na bilgi verildi ve zamanla yarış başladı.

  Beyin Ölümü Gerçekleşen Kadının Organları 3 Hastaya Umut Oldu

  AMELİYATI YAPACAK EKİP ASKERİ HELİKOPTERLE GETİRİLDİ

  Kara Kuvveleri Komutanlığı’na bağlı askeri helikopter organları çıkaracak ekibi Malatya’dan alarak Kahramanmaraş’a getirdi. Kadının kalbi, ve 2 böbreği, Doç. Dr. Murat Doğan ve ekibi tarafından yapılan yaklaşık 2.5 saatlik bir ameliyatla alındı. Bir böbrek Adana Şehir Hastanesi’ne, diğeri Kayseri Erciyes Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi‘ne götürüldü. Kalp ise askeri uçakla Ankara Şehir Hastanesi‘ne gönderildi.

  ‘HALKIMIZI ORGAN BAĞIŞI YAPMAYA DEVAM EDİYORUM’

  Kahramanmaraş’Ta, Beyin Ölümü Gerçekleşen&Nbsp; Kadının Kalbi Ve 2 Böbreği Ailesi Tarafından Bağışlanarak Organ Bekleyen 3 Hastaya Umut Oldu.

  Ameliyat sonrası değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Murat Doğan, “Bölgemizde çok fazla organ çıkmıyor. Çıkan organlar da çok kıymetli, organ bekleyen de birçok hasta var. Bu durum ile  koordinatör hocamız Mehmet Ali Düzkale çok yakından ilgilendi. Organ bağışçısı aileye çok teşekkür ediyoruz. Organları hastalar umutla bekliyorlar. Hastamızın kalbi ve 2 böbreği kullanılacak. Halkımızı organ bağışı yapmaya devam ediyorum” diye konuştu.

  Murat Doğan ve ekibi daha sonra askeri helikopterle hastaneden ayrıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler