TRY - Türk Lirası
EUR
18,4111
USD
18,5741
GBP
21,0965
CNY
2,6102
12.2 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
16 C
İzmir
6 Ekim 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBeyaz Saray'ın tatbikat açıklamasına tepki

Beyaz Saray’ın tatbikat açıklamasına tepki

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Beyaz Saray’ın tatbikat açıklamasına ilişkin ‘tehlikeli ve sorumsuzca’ değerlendirmesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Chunying, “Sorumluluktan bahseden ABD, Pelosi’nin Tayvan ziyaretini durdurmalıydı. Çin’in kapılarında gövde gösterisi yapmayı, Çin’in içişlerine karışmayı bırakmalıydı. Tek-Çin politikasını ihlal etmek ve içini boşaltmak için salam taktiklerini kullanmayı bırakın, Tayvan ile ilişkileri geliştirmeyi bırakın ve Tayvan’a silah satışını durdurun” dedi.

BEYAZ SARAY SÖZCÜSÜ AÇIKLAMIŞTI

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean Pierre, düzenlediği basın toplantısında gelen soru üzerine Çin’in Tayvan adası etrafındaki askeri tatbikatını ‘sorumsuzca’ diyerek nitelendirmişti. Pierre, “Yaptıkları temelde sorumsuzluktur. Bölgedeki çıkarlarımızı ve değerlerimizi savunurken, Pekin ile açık iletişim hatlarını sürdürme çabalarımıza devam edeceğiz” demişti.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler