TRY - Türk Lirası
EUR
20,495
USD
19,031
GBP
23,256
CNY
2,764
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriBeta glukan mevsimsel geçişlerde kullanılmalı

Beta glukan mevsimsel geçişlerde kullanılmalı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, “Son dönemde sık tüketilen vitamin takviyelerinden olan beta glukan mevsimsel geçişlerde düzenli kullanılmalı” dedi.

Beta glukanın enfeksiyonlara karşı etkisinin çalışmalarla ispatlandığını kaydeden Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, “Son dönemde en sık tüketilen vitamin takviyelerinden olan beta glukan özellikle mevsimsel geçişlerde düzenli kullanılmalıdır. Ayrıca beta glukan kullanımı, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmayı sağlar. C vitamini ile alındığında daha etkin olacaktır” dedi.

Son dönemde en sık tüketilen vitamin takviyelerinden biri olan glukanın, enfeksiyonlara karşı etkili olduğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyleyen AksuVital Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, “Beta glukanın enfeksiyonlara karşı savunmadan sorumlu hücreleri aktive ettiği, bu yolla yabancı hücreleri sarıp yok eden ve vücudun koruma mekanizmasını harekete geçiren bir seri etkiyi başlattığı çeşitli çalışmalarla ispatlanmıştır.

Beta glukan mevsimsel geçişlerde kullanılmalı
Beta glukan mevsimsel geçişlerde kullanılmalı

Bunun sonucunda da güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmayı sağladığı ortaya konmuştur. Ancak, bağışıklık sistemi için, etkinliği ispatlanmış olan 1,3/1,6 bağ yapısındaki Beta-Glukan alınmalıdır. Savunma hücreleri tarafından kullanılabilmesi için partikül büyüklüğünün 10 mikrondan küçük olması gerekmektedir. Ayrıca, C vitamini ile birlikte alındığında daha etkin olduğu da bilinmektedir. AksuVital Beta Glukan arpa ve yulaf kaynaklı içeriğe sahiptir” dedi.

Beta glukanın özellikle mevsimsel geçişlerde düzenli kullanılması gerektiğini dile getiren Koç, şöyle konuştu:

Kimya mühendisi dr. Ebru koç,
Kimya Mühendisi Dr. Ebru Koç, “Son dönemde en sık tüketilen vitamin takviyelerinden olan beta glukan mevsimsel geçişlerde düzenli kullanılmalıdır”.

“Beta glukan bazı gıdalarda doğal olarak bulunur. Ancak takviye olarak dışardan almanız da oldukça faydalı olacaktır. Sağlıklı bireylerde kullanıldığında hastalıklara karşı dayanıklılık oluşturur. Kapsülü tamamen steril koşullarda üretilerek katkısız ve doğal bir içeriğe sahiptir. Mevsim geçişlerini daha rahat atlatmanız, kendinizi daha dinç ve güçlü hissetmeniz için beta glukanı sık sık tüketebilirsiniz.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler